R3 1200 ve RX 580 CS GO FPS Düşmesi

Darkisback

Hectopat
Makaleler
6
  • R3 1200
  • Gigabyte A320 serisi
  • Sapphire Nitro RX 580 4 GB
  • Crucial 8 GB DDR4 2666 MHz
  • FSP 500W PSU
  • 120 GB SSD
CS:GO oynarken FPS dengesiz bir şekilde 250-120 arası gidip geliyor bu da haliyle kötü bir oyun deneyimi sunuyor. Ekran kartını 2 hafta önce satın aldım. İşlemcimin ekran kartını yeterince besleyemediğini biliyorum. Sanırım darboğaz oluyor. Yaza doğru yeni bir anakart ve işlemciye geçeceğim. Sorum şu; Ekran kartı kullanımını arttırıp FPS droplarını nasıl önleyebilirim? CPU %60 %70 arası stabil çalışırken, ekran kartı %70 %80 %0 %22 %30 %99 saniyelik değerlerle kafasına göre takılıyor. :)

Acaba elimdeki A320 anakartı satıp, B450 serisi bir anakart alıp, işlemcimi OC yapsam yaza kadar beni idare eder mi? Yazın da 3000 serisi bir işlemci veya R5 2600 alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

Her şeyi kendin yazıp, çözmüşsün zaten :) B450 serisi bir anakart ve R5 2600 seni en az 2 yıl götürür. FPS düşüşü darboğaz kaynaklı olur çünkü güzel bi ekran kartın var ama besleme zayıf kalmış. En güzel çözüm hemen bir işlemci alıp takmak ve anakartı yenilemek gibi gözüküyor.

3000 serisi işlemciler çıkınca, r5 2600'ün fiyatıda düşer diye şimdilik bekliyorum.Ama anakartı şimdi alıp r3 1200'e oc yapsam darboğazı önleyebilir miyim?

Bu konu tamamen işlemcinin ekran kartını beslemesi ile alakalıdır. Elbette performans artışı olur fakat senin FPS düşüşünü önlemez. BMW 740 araban olduğunu düşün ve içinde 1.0 motor var. Önceliğini işlemciye vermen akıl kârı olur.
Buna ek olarak 3000 serisi işlemciler çıktı çıkacak ama fiyatların düşeceğini düşünmüyorum, dolar aksi yönde ilerlemeye devam ediyor.

Ağırlıklı CS GO oynuyorum.Benim için en iyisi i5 8400 gözüküyor.Yorumlarınız için teşekkür ederim.

500-600 TL fazla verip i5 9600K almak çok şık olurdu. 5 yıl banko eskimezdi. Bütçenize uygunsa eğer bunu da bir düşünün derim. Rica ederim, iyi oyunlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı