RX 580 FPS düşmesi

Wanderîng

Centipat
CS:GO'da daha 1-2 gün önce 250-300 civarı FPS alıyordum fakat bugün girdiğimde oyunumda takılmalar hissettim, ardından aim testi yaparken aniden oyunum dondu. CTRL+ESC yaparak oyunu kapatmayı denedim hiçbir türlü kapanmadı, acaba bu düşüş ve takılmalar neyden kaynaklanıyor? Sürücülerim güncel.
Ekran kartım R580 Armor (MSI)
Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isı ve kullanım değerleri nasıl? Hangi çözünürlük ve ayarlarda bunu yaşadınız? Sisteminizi belirtir misiniz? Rehberime göz atın;

Oyun HDD'ye mi kurulu? SSD kullanıyor musunuz?
Detaylı şekilde görmemiz için MSI Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşabilir misin?

Isı ve kullanım değerleri nasıl? Hangi çözünürlük ve ayarlarda bunu yaşadınız? Sisteminizi belirtir misiniz? Rehberime göz atın;
Isı değerleri CS:GO gibi bir oyuna rağmen bazen 60-70 derecelerde. Çözünürlük ise kaç olursa olsun aynı.
Oyun HDD'ye mi kurulu? SSD kullanıyor musunuz?
Detaylı şekilde görmemiz için MSI Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşabilir misin?
Oyun SSD'ye kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 590 kullanıyorum. Bende aynı sorunu yaşıyordum oyun ayarlarını CFG haline getir. Oyunu açtıktan sonra CFG'yi tekrar yüklet düzeliyor. Bende de 300 FPS alırken oyunu kapatıp açtığımda 200'e düşüyordu sonra CFG'yi yükleyince düzeldi tekrar 300'e çıktı. CS'de yaşanan bir bug bende anlamadım sebebini. Ama ben donma yaşamıyordum yine de bir dene istersen belki düzeltir.

Kullanım ne durumda peki? İşlemci mi 60-70 derece oluyor ekran kartı mı? Sisteminizi belirtmemişsiniz.
Ekran kartı 60 derece falan. Kullanım da bir anda 20'den 100'e çıkıyor, 90 oluyor 50 oluyor sabit değil. Zaten sabit olmasını beklemiyordum. İşlemci sıcaklığım gayet normal 49-55 derece gidip geliyor.
RX 590 kullanıyorum. Bende aynı sorunu yaşıyordum oyun ayarlarını CFG haline getir. Oyunu açtıktan sonra CFG'yi tekrar yüklet düzeliyor. Bende de 300 FPS alırken oyunu kapatıp açtığımda 200'e düşüyordu sonra CFG'yi yükleyince düzeldi tekrar 300'e çıktı. CS'de yaşanan bir bug bende anlamadım sebebini. Ama ben donma yaşamıyordum yine de bir dene istersen belki düzeltir.
Nasıl yapacağım dediğinizi? CS:GO'nun acemisiyim :(

Kullanım ne durumda peki? İşlemci mi 60-70 derece oluyor ekran kartı mı? Sisteminizi belirtmemişsiniz.
  • Ryzen 5 2600
  • RX 580
  • B450M-A Pro Max

Kasa hava akışım kötü değil.
Bakın 3.kez rica ediyorum. Sistem bilgilerinizi, kullanım ve dereceleri tam gösteren bir oyun içi ekran görüntüsü rica etmiştim. Böyle devam edecekseniz yardımcı olamayacağım.
Bu ısrarı sebebinizi dindirmek vesilesiyle size bir bilgi vermeyi herkesten önce ben isterim sayın moderatör lakin şuan paylaşım yapabilecek durumda değilim.
En kısa zaman içinde size dönüş yapacağımı bilmenizi ister, teşekkürlerimi sunarım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı