R3 1200 yerine R5 3600 ya da R5 5600 alınır mı?

Fiechter

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarda işlemci ağırlıklı oyunlar oynuyorum (LoL, Valorant ve MMORPG'ler gibi) şu anda bilgisayarda Ryzen 3 1200 ve GTX 1050 Ti var. Söylediğim tip oyunlarda işlemci kullanımı %100 ekran kartı da %30-%40 falan oluyor. İşlemciyi Ryzen 5 3600 ya da Ryzen 5 5600 olarak değiştirmek istiyorum. Ekran kartının darboğaz yapması gibi bir durum işlemci tarafında da olur mu? Yoksa ekran kartından bağımsız olarak bir performans artışı mı yaşarım?

Alırsanız 5600 alın 3600'de güzel GT 730 olmasına rağmen 200FPS alıyorum Valorant'ta.

Arkadaşlar bilgisayarda işlemci ağırlıklı oyunlar oynuyorum (LoL, Valorant ve MMORPG'ler gibi) şu anda bilgisayarda Ryzen 3 1200 ve GTX 1050 Ti var. Söylediğim tip oyunlarda işlemci kullanımı %100 ekran kartı da %30-%40 falan oluyor. İşlemciyi Ryzen 5 3600 ya da Ryzen 5 5600 olarak değiştirmek istiyorum. Ekran kartının darboğaz yapması gibi bir durum işlemci tarafında da olur mu? Yoksa ekran kartından bağımsız olarak bir performans artışı mı yaşarım?
Performans artışı yaşanır ve 5600 almanızı öneririm.
Ek bilgi olarak darboğaz ekran kartının gücünün işlemciye göre güçlü olmasından dolayı işlemci ekran kartını besleyemez ve darboğaz olur.

Ben 3500 X aldım senin işlemcini kullanıyorum önce de ikinci el aldım bayağı da ucuza aldım yani normale göre aşırı ucuza geldi böyle bir fırsat bulursan bunada bakabilirsin.

İyi bir FPS artışı olur sizin için 5600 alabilirseniz. İleride ekran kartı geliştirirseniz yine işinize gelir daha rahat besler. Tavsiyem işlemci ağırlıklı oyunlarda en az çift kanal bellek kullanılması.

Tek çubuk RAM ile işlemci ne olursa olsun performans kaybı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı