R3 1200'den hangi işlemciye geçilmeli?

Koneko Toujou

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi sosyaller.

Şu anda Ryzen 3 1200 kullanıyorum ve performansından hiç memnun değilim. İşlemciyi satıp üstüne biraz para ekleyip yeni bir tanesine geçmeyi düşünüyorum. Başka bir konuda 5500 ya da 3600 alabilirsin denmişti sizce bunlardan hangisini almalıyım? Bütçe 2-2.5k

Şimdiden teşekkürler.

• Ryzen 3 1200.
  • ASUS GTX 560 Ti.
  • Aerocool 600W VX Plus.
  • Gigabyte B450M S2H.
  • Adata XPG D30 8 GB 3200 MHz.
  • WD Blue 1 TB.
  • Kingston 128 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam işin aslı GTX 560 Ti ile birlikte Valorant gibi oyunlar dışında işlemci değiştirmiş olmanız performans olarak fazla bir katkı sağlayamaz, ek olarak AMD bir işlemciye tek kanal RAM ile kullanmak da performansı olumsuz etkileyen bir durum. Ekran kartını upgrade etme gibi bir niyetiniz yok ise RAM yükseltmek performans açısından yeterli olur.
İki işlemci arasında ise fiyat olarak hangisi daha ucuz ise alabilirsiniz.

Hocam işin aslı GTX 560 Ti ile birlikte Valorant gibi oyunlar dışında işlemci değiştirmiş olmanız performans olarak fazla bir katkı sağlayamaz, ek olarak AMD bir işlemciye tek kanal RAM ile kullanmak da performansı olumsuz etkileyen bir durum. Ekran kartını upgrade etme gibi bir niyetiniz yok ise RAM yükseltmek performans açısından yeterli olur.
İki işlemci arasında ise fiyat olarak hangisi daha ucuz ise alabilirsiniz.

Hocam Forza Horizon 4 oynamak istiyorum test videolarında ekran kartı el veriyor fakat işlemci çok düşük kalıyor o yüzden değiştirmek istiyorum.

Hocam Forza Horizon 4 oynamak istiyorum test videolarında ekran kartı el veriyor fakat işlemci çok düşük kalıyor o yüzden değiştirmek istiyorum.
Forza Horizon 4 için ekran kartı yetmeye yakın bile değil. Bir RX 6400 tarzı bir kart alırsanız hem bütçenize sığar, hem de FPS'inizi katlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı