R3 1300X sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

kaonashii99

Hectopat
Minidump dosyalarım:
  • İşlemcim: AMD Ryzen 3 1300X.
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H.
  • Ekran kartı: Gigabyte Radeon RX570 4 GB.
  • RAM: 8 GB 3000 MHz.
  • SSD: 240 GB.
  • 500 GB hard disk.
2 ay önce daha sık mavi ekran yiyordum, format atım, 0 kurulum yaptım, karşıma tekrar çıkmaya başladı. Sürekli farklı farklı hatalarla geliyor mavi ekran. Lütfen yardımcı olur musunuz?
Ekran kartımda sorun yok yalnız oyuna girdiğimde mavi ekran aldığımda ekran kartımın ışıkları devamlı yanıp sönmeye başlıyor diskten mi bilmem ses geliyor bu sorun format atmadan ilk mavi ekran yediğimde başıma gelmişti format atıktan sonra mavi ekran yediğimde aynı şeyler oluyor tekrar bazen.
YARDIM !

Son düzenleme:
@24099 hocam şimdi yeni HDD mi almam lazım tam olarak bilgisayarımda mavi ekranı yaratan sıkıntı HDD diyebilir miyiz konuya odaklanmak için soruyorum dediğiniz CMD komutlarıyla bu metinleri girmiştim ama mavi ekran almalarım devam etmişti.

@24099 çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için sanırım yeni HDD alacağım CMD komutlarını girmiştim anlamadığım bir nokta var XMP yaptığımda anakartıma RAM'larım için mavi ekranı sık yediğimi düşünüyorum OC da diyemeyiz tam anlamıyla fazla güç vermiyorum var olan gücünü açıyorum kafamda o var sorun onlar mı etki ediyor HDD dışında. İsterseniz tekrardan sizlere atabilirim raporları.

Geri
Yukarı