R3 2200G bilgisayar açılmıyor

PaaBaba

Hectopat
R3 2200G sistemi kapattım ve 15 dakika sonra yeniden açmaya çalıştım ancak açılmadı tam açılırken yanlışlıkla PSU anahtarından kapadım ve şimdi açılmıyor. Kasanın fanı dönüyordu RAM çıkarıp silgiyle silip başka slota taktım şimdi kasanın fanı da dönmüyor PSU'dan cızırtı geliyor yanık kokusu yok.
PSU FSP Hydro K500 80+
R3 2200G.
B450M S2H V2.
Sharkoon TG4 RGB.
Viper 8 GB 3200MHz DDR4.
Yarın derslerim var ne yapabilirim?

Kasaya gelen gücü kesin, yani ya PSU kablosunu çıkarın yada PSU güç düğmesini 0 konumuna getirin. Daha sonra kasanın power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basarak statik elektrik boşaltın, bu işlemden sonra sistemi çalıştırmayı deneyin. Olmazsa işlemi tekrarlayıp tekrar deneyin.

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun pcnin bütün fişlerini çek çıkar kasanın power tuşuna 10 saniye basılı tut bırak sonra fişleri tak açmayı dene psu dan şüpheleniyorum cızırtı iyiye işaret değil

Ya bizde kontrol kalemi yok PSU'yu kontrol edemedim statik elektrik için attığınız forumdakini uygulayamadım kontrol kalemi olmadığı için kabloları çekip güç düğmesine 6 kere bastım 10 saniye basılı tuttum yok tık demiyor cihaz, PSU sorunluysa garantiye gönderebilir miyim?

Ya bizde kontrol kalemi yok PSU'yu kontrol edemedim statik elektrik için attığınız forumdakini uygulayamadım kontrol kalemi olmadığı için kabloları çekip güç düğmesine 6 kere bastım 10 saniye basılı tuttum yok tık demiyor cihaz, PSU sorunluysa garantiye gönderebilir miyim?
Garantisi devam ediyorsa gönderebilirsin kendim psu tamiri ile uğraşıyorum ani elektrik kesintisinde anakartin bile zarar görebilir diğer parçalarında psudaki geliyormu hayla ?

Garantisi devam ediyorsa gönderebilirsin kendim PSU tamiri ile uğraşıyorum ani elektrik kesintisinde anakartin bile zarar görebilir diğer parçalarında PSU'daki geliyor mu hâlâ?

Hocam 1 hafta oldu alalı lanet PSU'yu önerdiler de aldım ne yapmalıyım ya akıl verin
Garantisi devam ediyorsa gönderebilirsin kendim PSU tamiri ile uğraşıyorum ani elektrik kesintisinde anakartin bile zarar görebilir diğer parçalarında PSU'daki geliyor mu hâlâ?

Ani elektrik kesintisi yok sadece açma düğmesine bastım açılmadı 2 3 kere bastım yine yok kapadım açtım tam ışık yandı açılırken fark etmeden geri kapadım
Hocam 1 hafta oldu alalı lanet PSU'yu önerdiler de aldım ne yapmalıyım ya akıl verin

Ani elektrik kesintisi yok sadece açma düğmesine bastım açılmadı 2 3 kere bastım yine yok kapadım açtım tam ışık yandı açılırken fark etmeden geri kapadım

İçinde toz bile yok arkadaş bu PSU neden beni yarı yolda bırakıyor ya

İçinde toz bile yok arkadaş bu PSU neden beni yarı yolda bırakıyor ya
Sakin ol kardeşim piyasadaki bütün psular hemen hemen aynı problemi yaşatıyor sertifika aldatmacası sertifika olayını çok yanlış anlıyor arkadaşlar sonrada böyle durumlar ortaya çıkıyor fsp kötü bir marka değil farklı bir marka olsa bile aynı problemi yine yasayacaktin PC açılışında akımı verip çekmişsin verip çekmişsin psu kendini koruma moduna almış olabilir

Yukarıda yazdıklarımı tekrarlıyorum. Sakin şekilde uygulayın. Eğer olmazsa 24 pin kablodan kısa devre yaptırmayı tekrar tarif edeceğim.
Kasaya gelen gücü kesin, yani ya PSU kablosunu çıkarın yada PSU güç düğmesini 0 konumuna getirin. Daha sonra kasanın power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basarak statik elektrik boşaltın, bu işlemden sonra sistemi çalıştırmayı deneyin. Olmazsa işlemi tekrarlayıp tekrar deneyin.

Yukarıda yazdıklarımı tekrarlıyorum. Sakin şekilde uygulayın. Eğer olmazsa 24 pin kablodan kısa devre yaptırmayı tekrar tarif edeceğim.
Statik elektrikden kaynaklandığını sanmıyorum psuda ses varsa bobinler akım yüzünden zarar görmüş olabilir bu yüzden psu kendini koruma moduna almış olabilir kısaca test edilmesi gerekiyor bütün kanalların avometre ile

Statik elektrikden kaynaklandığını sanmıyorum PSU'da ses varsa bobinler akım yüzünden zarar görmüş olabilir bu yüzden PSU kendini koruma moduna almış olabilir kısaca test edilmesi gerekiyor bütün kanalların avometre ile

Hocam sizin iş yeriniz var mı getirsem test eder misiniz?
Kasaya gelen gücü kesin, yani ya PSU kablosunu çıkarın ya da PSU güç düğmesini 0 konumuna getirin. Daha sonra kasanın Power tuşuna 5-6 defa arka arkaya basarak statik elektrik boşaltın, bu işlemden sonra sistemi çalıştırmayı deneyin. Olmazsa işlemi tekrarlayıp tekrar deneyin.

Hocam 47 kere denedim yavaş yavaş olmuyor

Yeni konular

Geri
Yukarı