R3 2200G FPS düşük FPS

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir sistem topladım. R3 2200G aldım ekran kartı sıkıntısından dolayı. Ama inanın hiç memnun değilim. Bütün sürücüler yüklü sistem güncel ve hiçbir parçada sorun olmamasına rağmen (hepsini tek tek test ettim) oyun oynadığım esnada sürekli drop oluyor. Hiçbir ısı problemide yaşamıyorum. Oyun oynerken bile 55-60 derece üstünü görmedim. LoL de ani droplar, Bannerlord da internette R3 2200G için gördüğüm değere bir türlü ulaşamamam, 2014 oyunu olan The Amazing Spider-Man 2 de bile orta ayarlarda kasması. Beni çileden çıkarttı kısaca. YouTube'daki hiçbir oyunun FPS'ine yaklaşamıyorum. GT1030'un eşdeğeri diye almıştım ama şu an çok şikayetçiyim. Sizce bunu sebebi nedir?

Diğer sistem özelliklerim şu şekilde;
Gigabyte B450M S2H.
2x8 16 GB 3200MHz XPG D50 RAM.
Gigabyte 120GB SSD.
WD 1TB 7200RPM HDD.
600W Corsair PSU.

Temiz kurulum yapmayı denediniz mi? Veya BIOS Update. Eğer bunları yapmadıysanız önce temiz kurulum ardından BIOS Update yapın. RAM'leri çıkarıp Dual Channel olarak tekrar takın. Bunlar Sisteminizi tam performansta kullanmanızı sağlayacaktır. Soğutmanız iyi ise işlemciye overclock yaparakta FPS'i arttırabilirsiniz.(Temiz kurulumdan sonra drıverları manuel olarak kurun)

Temiz kurulum yapmayı denediniz mi? Veya BIOS Update. Eğer bunları yapmadıysanız önce temiz kurulum ardından BIOS Update yapın. RAM'leri çıkarıp Dual Channel olarak tekrar takın. Bunlar Sisteminizi tam performansta kullanmanızı sağlayacaktır. Soğutmanız iyi ise işlemciye overclock yaparakta FPS'i arttırabilirsiniz.(Temiz kurulumdan sonra drıverları manuel olarak kurun)
Bios güncel temiz kurulum yaptım pcyi 1 hafta önce kurdum zaten, soğutma stock fakat oc yaptığım halde ısı sıkıntısı çekmedim ama fps değerleri neredeyse değişmedi. Ocsiz benchmarklara oc ile yaklaşamadım bile.

Olmaması gerekiyor 3200MHz Dual olarak 2200G ile sıkıntısız neredeyse çoğu oyunu idare eder ölçüde oynatması gerek BIOS güncellemesini ve temiz kurulum deneyin ayrıca anakartta RAM'leri B1 A2 b3 A4 gibi bir harf dizilimi olur buna da dikkat edin.

Geri
Yukarı