R3 2200G GTX 1050 Ti PSU uyumu

crenna

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PUBG oynarken bile bilgisayarda kasma oluyor.

Bilgisayarımın Özellikleri
16 GB RAM
1050 Ti 4 GB OC
AMD Ryzen 3 2200G

Ve 230W Power var. Acaba Power yetersiz olduğu için mi kasma yaşıyorum? Önereceğiniz Power var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar PUBG oynarken bile bilgisayarda kasma oluyor.

Bilgisayarımın özellikleri.
16 GB RAM.
1050 Ti 4 GB OC.
AMD Ryzen 3 2200G.

Ve 230W Power var. Acaba Power yetersiz olduğu için mi kasma yaşıyorum? Önereceğiniz Power var mı?

O Power ile nasıl çalışıyor o sistem anlamadım. Sisteminize Power yetmediği için işlemciniz ve ekran kartınız belli bir kullanım değerinin üstüne çıkamaz. Oyunda ekran kartınız %100 kullanılması gerekse bile PSU'nuz besleyemediği için %50-%70 sularında gezer işlemcinizde aynı şekilde. MSI Afterburner programı vasıtasıyla bunu kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer sorununuz yukarıda anlattığım gibi ise. 80 Plus 500W güvenilir marka bir PSU işinizi görecekdir. Lütfen PSU alırken ucuza kaçmamaya dikkat edin. İyi forumlar :).

O Power ile nasıl çalışıyor o sistem anlamadım. Sisteminize Power yetmediği için işlemciniz ve ekran kartınız belli bir kullanım değerinin üstüne çıkamaz. Oyunda ekran kartınız %100 kullanılması gerekse bile PSU'nuz besleyemediği için %50-%70 sularında gezer işlemcinizde aynı şekilde. MSI Afterburner programı vasıtasıyla bunu kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer sorununuz yukarıda anlattığım gibi ise. 80 Plus 500W güvenilir marka bir PSU işinizi görecekdir. Lütfen PSU alırken ucuza kaçmamaya dikkat edin. İyi forumlar :).

Hocam önereceğiniz bir marka var mı? Bütçede sıkıntım yok. Ayrıca 500w yeterli olur mu? Daha yüksek alsak sorun olur mu? Ayrıca her psu kasaya sığar mı? Boyutları standart mı?

Hocam önereceğiniz bir marka var mı? Bütçede sıkıntım yok. Ayrıca 500W yeterli olur mu? Daha yüksek alsak sorun olur mu? Ayrıca her PSU kasaya sığar mı? Boyutları standart mı?

Boyutlar konusunda standart diye biliyorum ama yanlış bilgilendirmeyeyim. Marka olarak forumda çok fazlaca önerilen FSP, Cooler Master, Corsair, Seasonic gibi kaliteli PSU üreten firmalardan satın alabilirsiniz. 500W işinizi görür ancak ileriye yönelik almak isterseniz 750W Gold sertifikalı PSU öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı