R3 2200G GTX970'e darboğaz yapar mı?

Sizinki biraz tuhaf bir durum. Çevremde 1650 ile darboğazsız kullananlar var.
Zaten genel manada herkes RX 570'e kadar sıkıntı yok diyor, 1650 ile de sıkıntı olmamalı ancak bizdeki durumu yazdım ve darboğazı görünce şok geçirdik 😀.

Üstteki arkadaşlar da bir fikrimizi, yaşadığımızı beyan ettik diye yok at yalanı, yok abartma falan coşmuşlar. Fikrimizi de söyleyemeyeceksek buranın forum olduğunun ne manası kalıyor 😀?

Zaten genel manada herkes RX 570'e kadar sıkıntı yok diyor, 1650 ile de sıkıntı olmamalı ancak bizdeki durumu yazdım ve darboğazı görünce şok geçirdik 😀.

Üstteki arkadaşlar da bir fikrimizi, yaşadığımızı beyan ettik diye yok at yalanı, yok abartma falan coşmuşlar. Fikrimizi de söyleyemeyeceksek buranın forum olduğunun ne manası kalıyor 😀?

Yalancının mumu anca yatsıya kadar.

RX570'e kadar sıkıntı yok ama Database verilerine göre RX570 1050 Ti kartından bile daha güçlü ve gene 1650 ve 1630 kartından daha güçlü bir kart RX570 kartı.

Yani bu işlemci RX570 besliyor ama 1650 veya 970 Besleyemiyor?

Ekran görüntüsü 2022-11-16 135116.png

Genel tabloya bakınca 970 ile bile aralarında %3 somut bir fark var.

Yani açık açık yalan söylüyor üstüne kendinizi haklı göstermek için araştırma yaptık falan diyorsunuz, 1050 Ti ayrıca tablo içinde daha geride akranlarına göre performansı vasat olan 1650,1630 ve 960 gibi kartları beslemez ama RX570 besler? Nasıl bir dünya bu işlemci GPU mu seçer olmuş.

Yani size göre RX570 besliyor ama 970 beslemek konusunda yetersiz, ayan beyan yalan söylüyor üstüne milleti kandırıyorsunuz.

%3 fark ne %50 darboğaz yapar ne %25 darboğaz yapar. Zaten grafik ayarını arttırmak veya çözünürlük yükseltmek ile yaşanacak sorunu ortadan kaldırmak mümkünken gelip "1050 Ti ve 970 beslemez" demeniz gene komik.

Nerdeyse artık 5 yıldan yaşlı bir GPU(1650 ve 1630. [buna GPU denemez pek.]) ve 3 yıl kadar eskimiş olması muhtemel bir işlemciden bahsetmekteyiz.

Yani darboğaz bile olsa oyun oynatmayacak seviye içinde falan olmayacaktır kimseyi kandırmaya ve kargaşaya sevk etmeye gerek yok.

Yalancının mumu anca yatsıya kadar.

RX570'e kadar sıkıntı yok ama Database verilerine göre RX570 1050 Ti kartından bile daha güçlü ve gene 1650 ve 1630 kartından daha güçlü bir kart RX570 kartı.

Yani bu işlemci RX570 besliyor ama 1650 veya 970 Besleyemiyor?

Eki Görüntüle 1574417

Genel tabloya bakınca 970 ile bile aralarında %3 somut bir fark var.

Yani açık açık yalan söylüyor üstüne kendinizi haklı göstermek için araştırma yaptık falan diyorsunuz, 1050 Ti ayrıca tablo içinde daha geride akranlarına göre performansı vasat olan 1650,1630 ve 960 gibi kartları beslemez ama RX570 besler? Nasıl bir dünya bu işlemci GPU mu seçer olmuş.

Yani size göre RX570 besliyor ama 970 beslemek konusunda yetersiz, ayan beyan yalan söylüyor üstüne milleti kandırıyorsunuz.

%3 fark ne %50 darboğaz yapar ne %25 darboğaz yapar. Zaten grafik ayarını arttırmak veya çözünürlük yükseltmek ile yaşanacak sorunu ortadan kaldırmak mümkünken gelip "1050 Ti ve 970 beslemez" demeniz gene komik.

Nerdeyse artık 5 yıldan yaşlı bir GPU(1650 ve 1630. [buna GPU denemez pek.]) ve 3 yıl kadar eskimiş olması muhtemel bir işlemciden bahsetmekteyiz.

Yani darboğaz bile olsa oyun oynatmayacak seviye içinde falan olmayacaktır kimseyi kandırmaya ve kargaşaya sevk etmeye gerek yok.
Hocam, herkes RX 570 besler diyo ama bizde böyle oldu diyorum hala yalan söylüyor diyorsun. RX 570'in 1650'den de 1050Tİ'dan da iyi olduğunu biliyorum. Sen şaka falan mısın? BİZDE BÖYLE OLDU demek farklı, bu işlemci direk beslemez demek farklı. Okuduğunu anlamakta zorlanıyorsun sanırım. 1050Tİ'ı bizde beslemediği için 970'i de beslemeyeceğini düşündüğümü, normalde RX 570'e kadar besleyebildiğini (RX 570 ile 970'in performansları çok yakın) dile getirdim. Konuyu nereye çektiniz insan şaşırıyor gerçekten. Kendi yaşadığım olayı anlatmamı yalancılık ve kandırmaya bağlıyorsanız zekanızdan şüphe duyarım. Konu sahibi İNSAN gibi sizin olay tuhafmış dedi, bende evet gerçekten tuhaf dedim ve konu kapandı. Hala neyin boşundasınız acaba?

Son düzenleme:
Hocam, herkes RX 570 besler diyo ama bizde böyle oldu diyorum hala yalan söylüyor diyorsun. RX 570'in 1650'den de 1050Tİ'dan da iyi olduğunu biliyorum. Sen şaka falan mısın?

Şakayım veya değilim yaptığın tamamen hatalı yönlendirmek aralarında %3 fark olan kart beslemez diyerek tamamen safi yanlış bilgi veriyorsun.

RX570 besleyen kart gene ona denk olan 970'i besler bu kadar.

Şakayım veya değilim yaptığın tamamen hatalı yönlendirmek aralarında %3 fark olan kart beslemez diyerek tamamen safi yanlış bilgi veriyorsun.

RX570 besleyen kart gene ona denk olan 970'i besler bu kadar.
İftira atmadan hatalı yönderdirme desen baştan, bu kadar uzamazdı konu :)
Senin anlamadığın olay şu hocam; 1050Tİ besleyemedik, 970'i hiç beslemez ama herkes RX 570'e kadar beslediğini söylüyor diyorum. Burda 970-rx 570 kıyası yapmıyorum, herkes 570 demesine rağmen 1050Tİ bile besleyemediğimiz için 970'i de besleyecegini sanmıyorum dedim. Sen çok farklı anladın olayı.

İftira atmadan hatalı yönderdirme desen baştan, bu kadar uzamazdı konu :)
Senin anlamadığın olay şu hocam; 1050Tİ besleyemedik, 970'i hiç beslemez ama herkes RX 570'e kadar beslediğini söylüyor diyorum. Burda 970-rx 570 kıyası yapmıyorum, herkes 570 demesine rağmen 1050Tİ bile besleyemediğimiz için 970'i de besleyecegini sanmıyorum dedim. Sen çok farklı anladın olayı.

Sizin sorununuz CPB veya bir tür besleme sorunu olabilir, fakat ben yanlış anlamadım olayı zaten kart 970 dahil çoğu basit kartı besliyor.

Sizin beslemek konusunda sorun yaşamanız neticesinde öyle bir mesaj yazmanız komik. Monitör veya sistemi gözden geçirin kaçırdığınız bir nokta olabilir.

Geri
Yukarı