R3 2200G ve RX6400 darboğaz yapar mı?

RX6400 3 gün önce elime ulaştı. CPU kullanımı %90 iken GPU kullanımı %65-70 oluyor. Darboğaz yaşıyorum. CS:GO'da FPS artmadı aynı FPS'i alıyorum. :( @wennzy @SameTpz
1280x960 detayına dikkat etmemişim. Çözünürlük düşürdüğünüz için işlemci kullanımı artıyor. Zaten ilk baştada söylemiştim, CS:GO tarzı işlemci tabanlı oyunlarda fps artışı olmaz (işlemci değişmediği sürece).
⬇️
Ayrıca CS:GO işlemci oyunudur. Smoke atıldığı zamanlarda vs. yani görsel efektler kullanılacağı zaman ekran kartı yüklenir. O yüzden Ryzen 5 5600 GTX 750 Ti ile Ryzen 3 3200G RX 6400'den daha fazla fps alırsınız. Ama bu sadece işlemci tabanlı oyunlarda geçerli.

1280x960 detayına dikkat etmemişim. Çözünürlük düşürdüğünüz için işlemci kullanımı artıyor. Zaten ilk baştada söylemiştim, CS:GO tarzı işlemci tabanlı oyunlarda FPS artışı olmaz (işlemci değişmediği sürece).
⬇️

CS:GO'da FPS aynı kaldı fakat diğer oyunlarda GPU kullanımı düşük darboğaz yaşıyorum. Rust Snowrunner oyunlarında denedim.

Ryzen 3 2200G zaten PCI-e 4.0 desteklemiyor.

Ayrıca alınır. RX 6400'ü rahat besler.
RTX2060 üzerinde işlemci yetersiz kalıyor. AMD tarafında 6600 üzerinde yetersiz kalıyor.
CS:GO 140-170 FPS alırsınız.

RX6400ü rahat besler demişsiniz ama darboğaz yaşıyorum. Demek istediğim o.

CS:GO'da FPS aynı kaldı fakat diğer oyunlarda GPU kullanımı düşük darboğaz yaşıyorum. Rust Snowrunner oyunlarında denedim.
Değerler çok düşükse bir sıkıntı var. Maalesef orası beni aşıyor. Çözünürlükten dolayıda olabilir. Biraz araştırma yapıp geri dönerim. Konuyu öne çıkartadabilirsiniz isterseniz. Böylece daha çok etkileşim alırsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX6400ü rahat besler demişsiniz ama darboğaz yaşıyorum. Demek istediğim o.
Besliyor çünkü.

@BERWAR

Son düzenleme:
Değerler çok düşükse bir sıkıntı var. Maalesef orası beni aşıyor. Çözünürlükten dolayı da olabilir. Biraz araştırma yapıp geri dönerim. Konuyu öne çıkartadabilirsiniz isterseniz. Böylece daha çok etkileşim alırsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Besliyor çünkü.

Bekliyorum araştırmanızı hocam. Boşa para vermiş gibi hissediyorum. XD

VSR (Virtual Super Resolution) açarak dener misiniz bir de? Ayrıca hangi çözünürlükte test ettiniz sistemi. 1080P'de test edin VSR açınca.

1080p Low ve medium ayarlarda denedim. VSR açıp deneyeceğim.

VSR (Virtual Super Resolution) açarak dener misiniz bir de? Ayrıca hangi çözünürlükte test ettiniz sistemi. 1080P'de test edin VSR açınca.

Denedim biraz daha iyi oldu ama yine GPU kullanımı düşük kalıyor. ETS 2'de 1080p tüm ayarları denedim hiçbir ayarda darboğaz yaşamıyorum. The Forest'da da darboğaz yaşamıyorum. Ama SnowRunner ve Rust'ta CPU yüksek kullanımdayken GPU çok düşük kullanımda geziyor haliyle FPS düşüyor.

1080p Low ve medium ayarlarda denedim. VSR açıp deneyeceğim.

Denedim biraz daha iyi oldu ama yine GPU kullanımı düşük kalıyor. ETS 2'de 1080p tüm ayarları denedim hiçbir ayarda darboğaz yaşamıyorum. The Forest'da da darboğaz yaşamıyorum. Ama SnowRunner ve Rust'ta CPU yüksek kullanımdayken GPU çok düşük kullanımda geziyor haliyle FPS düşüyor.

Şu an Forza Horizon 4 denedim CPU kullanımı %90 ekran kartı kullanımı %60-70'lerde 2K çözünürlüğe aldığımdada FPS düşüyor. Ne yapabilirim?

Son düzenleme:
SnowRunner ve Rust'ta CPU yüksek kullanımdayken GPU çok düşük kullanımda geziyor haliyle FPS düşüyor.
Forza Horizon 4 denedim CPU kullanımı %90 ekran kartı kullanımı %60-70'lerde 2K çözünürlüğe aldığımdada FPS düşüyor. Ne yapabilirim?
RAM'iniz dual mi single mı?
2x8 imiş. Şimdi gördüm. Aslında bende tam olarak anlayamadım. Yeni bir konu açmışsınız, orada belki bilir bir kişi bulabilirsiniz. Normalde darboğaz olmaması gerekiyor.

Son düzenleme:
RAM'iniz Dual mi Single mı?
2x8 imiş. Şimdi gördüm. Aslında bende tam olarak anlayamadım. Yeni bir konu açmışsınız, orada belki bilir bir kişi bulabilirsiniz. Normalde darboğaz olmaması gerekiyor.

Hocam Dying Light 1080p de darboğaz yapmıyor 750 Ti'den sonra gözle görülür bir performans artışı var GPU kullanımı %99 da sabit Discord'da yayın açmama rağmen CPU kullanımı %80lerdeydi. MudRunner, ETS 2, The Forest bu oyunlarda bir sorun yok. Ancak bazı oyunlarda GPU kullanımı düşük oluyor anlayamadım.

Geri
Yukarı