R3 2200G için ekran kartı önerisi

ismetK0

Hectopat
Sistemim.
Asrcok A320M HDV r4.0 anakart.
2x4 GB 2666MHz Kingston RAM.
R3 2200G işlemci.
Samsung 860 EVO 500GB SSD.
500W PSU.

Arkadaşlar 2. el RX570 8 GB düşünüyorum fakat darboğaz yaşamaktan korkuyorum. Sizce darboğaz yapar mı? Eğer yaparsa önereceğiniz başka kartlar var mı?

Bütçem: 1300TL.

Aynı işlemciyle RX 570 4 GB OC taktım birazcık darboğaz var ama onu Dual Channel ile 16 GB RAM takarsanız bir sıkıntı kalmaz zaten bu işlemciye benim kartım en üst sınırı.

Rekabetçi oyunlarda her türlü darboğaz yaşayacaksın. Nvidia tarafında darboğaz daha ağır AMD tarafında RX 570'i alabilirsin.

Rekabetçi oyunlarda her türlü darboğaz yaşayacaksın. NVIDIA tarafında darboğaz daha ağır AMD tarafında RX 570'i alabilirsin.

Peki bir şey soracağım 5 RGB fanlı bir kasa alsam bu bilgisayarı etkiler mi? Güç kaynağına bir sıkıntısı olur çünkü eski güç kaynağım 300W'likti ve yanmıştı... Ve çok elektrik tüketir mi?

Peki bir şey soracağım 5 RGB fanlı bir kasa alsam bu bilgisayarı etkiler mi? Güç kaynağına bir sıkıntısı olur çünkü eski güç kaynağım 300W'likti ve yanmıştı... Ve çok elektrik tüketir mi?

Düzgün bir güç kaynağı ise bir şey olmaz. Senin bu sistemle bütçende RGB'ye nasıl yer var onu anlamıyorum.

Geri
Yukarı