R3 2200G Overclock yapma

Muhtar_012

Decapat
Daha fazla  
İşlemcime overclock yapmak istiyorum, internetten birkaç video izledim Ryzen Master uygulaması ile overclock yapıyorlardı fakat uygulamayı kullandığımda cpu hızımda bir değişim olmadı. BIOS menüsünden overclock yapmak istedim ancak orada da yine izlediğim bir videodan gördüğüm "Custom CPU Core Ratio" kısmını bulamadım. (Daha doğrusu bios menümde öyle bir kısım yok)
Bilgisayar Özellikleri ;
Anakart : Asus Prime B450M-K
İşlemci : Ryzen 3 2200G
Ekran Kartı : GTX 1060 3GB
16GB 3200mHz Ram

İşlemcime overclock yapmak istiyorum, internetten birkaç video izledim Ryzen Master uygulaması ile overclock yapıyorlardı fakat uygulamayı kullandığımda cpu hızımda bir değişim olmadı. BIOS menüsünden overclock yapmak istedim ancak orada da yine izlediğim bir videodan gördüğüm "Custom CPU Core Ratio" kısmını bulamadım. (Daha doğrusu bios menümde öyle bir kısım yok)
Bilgisayar Özellikleri ;
Anakart : Asus Prime B450M-K
İşlemci : Ryzen 3 2200G
Ekran Kartı : GTX 1060 3GB
16GB 3200mHz Ram
Amd software'den yapılabiliyordu, işlemciniz amd olduğu için belki olur. 22.3.1 recommended olan ya da 22.6.1(22.6.2 de olabilir) indirebilirsiniz.

Amd software'den yapılabiliyordu, işlemciniz amd olduğu için belki olur. 22.3.1 recommended olan ya da 22.6.1(22.6.2 de olabilir) indirebilirsiniz.

1664898064389.png

Böyle bir hata ile karşılaşıyorum.

Başka yerden yapamamış burdan tek tuşla yapılabiliyor o yüzden.
Harici ekran kartı kullanılıyorken uygulamanın çalışacağından pek emin değilim. Bence sorun bundan kaynaklanıyor.

Benim esas aklıma takılan "Ryzen Master" değil fakat bios menüsünde ayarın olmaması, bios güncellemesi ile vs. çözülebilir mi sizce ?
BIOS'umun güncel olup olmadığına nerden bakabilirim ?

Yeni konular

Geri
Yukarı