R3 2200G RX 570 sistem oyunlarda düşük performans veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Bdrhninci

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8 Gb 3000 MHZ
SSD veya HDD modeli
480GB WD GREEN
Ekran kartı
Msi Rx 570 4 GB
Anakart
Msi A320
İşlemci
Ryzen 3 2200G
Arkadaşlar selam yeni bir sistem satın aldım. Özellikleri aşağıda yazmakta:
Ryzen 3 2200G işlemci.
MSI RX 570 4 GB.
8 GB 3000 MHz.
480GB SSD.
Eski sistemimi aşağıya yazacağım karşılaştırma yapabilirsiniz. İşlemci ve RAM MHz olarak eski sistemime göre daha iyi olmasına rağmen eski kasam ile aynı FPS'leri alıyorum hatta bazen daha çok drop giriyor. Eski sistemimde Rocket League oynadığım ayarları bu bilgisayar da ara ara drop yiyerek oynuyorum. Rainbow Six: Siege 1080p Low ayalarda oynuyorum 70-80 FPS civarı alıyorum bazen 40'a kadar düşüp drop yediğim oluyor. Detroit de bile en düşük ayarda bazen takılmalar oluyor sistemim çok üst değil ama RX 570'le de bu ayarları bu dropları yememem lazım. RAM'im düşük farkındayım ama eski sistemimde de 8 GB RAM vardı ve aynı FPS'leri alıyorum drop bile girmiyordu RL oynarken. Format attım cihazı yüksek performans da kullanıyorum AMD sisteminden GPU'yu da performans modunda kullanıyorum ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Eski sistemim:
i3 61000.
ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB.
8 GB RAM.
500 GB SSD.

AMD islemcilerde (ozellikle APU olan yani dahili grafik birimi barındıran) 8x2 RAM kullanımı FPS'i arttırır ve dropları azaltır stabil bir oyun denemi sunar. Intel de drop yemeyip de AMD'de yemenin sebebi muhtemelen R3 2200G'de bulunan Vega 8'e VRAM olarak RAM'den veriyor oluşun.

Aynı RAM'den bir tane daha aldığın vakit sorunun cozulur. @Bdrhninci

AMD islemcilerde (ozellikle APU olan yani dahili grafik birimi barındıran) 8x2 RAM kullanımı FPS'i arttırır ve dropları azaltır stabil bir oyun denemi sunar. Intel de drop yemeyip de AMD'de yemenin sebebi muhtemelen R3 2200G'de bulunan Vega 8'e VRAM olarak RAM'den veriyor oluşun.

Aynı RAM'den bir tane daha aldığın vakit sorunun cozulur. @Bdrhninci

Usta harici RX 570 ekran kartım var zaten aktif olarak onu kullanıyorum Vega8 ile işim yok. Dediğin RAM verme olayı varsa bunu nasıl devre dışı bırakabilirim?

2.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Anakart da 3000 MHz RAM var CL 15 veya 16 olması lazım ama Görev Yöneticisi ve Speecy'den baktığımda 1400 MHz gösteriyor anakarttan 2900 ayarladım ama yine bu şekilde gösteriyor. Bir yanlışlık var mı burada?

Son düzenleme:
Usta harici RX 570 ekran kartım var zaten aktif olarak onu kullanıyorum Vega8 ile işim yok. Dediğin RAM verme olayı varsa bunu nasıl devre dışı bırakabilirim?

Eki Görüntüle 2170738

Eki Görüntüle 2170737

Anakart da 3000 MHz RAM var CL 15 veya 16 olması lazım ama Görev Yöneticisi ve Speecy'den baktığımda 1400 MHz gösteriyor anakarttan 2900 ayarladım ama yine bu şekilde gösteriyor. Bir yanlışlık var mı burada?

BIOS'a gir ve XMP acıp kaydet, 1400MHz'de kullanıyorsun RAM'ini.

Geri
Yukarı