RX 570 sistem oyunlarda düşük performans veriyor

Alheratzz

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, Param Güvende ile 2.el bir RX 570 aldım ve RDR 2, Forza Horizon 5, Warzone gibi oyunlarda FPS'im düşük oluyor Forza Horizon ında en düşük ayarlarda 40 FPS alıyorum GPU MHz 1240 civarında ve 70W veriyor sizce sorun nedir?
Intel i7 3770.
Sapphire RX570 ITX.
12 GB DDR3 1333MHz RAM.

Doğru ancak ben Forza Horizon 5 girince 45,50 FPS alıyorum ayarları düşürsem bile aynı 60 FPS göremedim daha aynı durum RDR de de mevcut.

Ve acaba 8+4 yerine sadece 8 daha mı iyi olur?
4+4 daha iyi olur. Ekran kartın benim kartıma %30, işlemcin ise %16 daha iyi fakat ben Gta 5 onlinede 60 fps görüyorum. Ramın aşırı etkiliyor, anakartın nedir birde?
Ekran kartım 1050ti işlemcim i3 6100
Sadece 8gb ramde olmaz, çift kanal ram daha fazla fps verir. Ama aynı bellek olması lazım.

4+4 daha iyi olur. Ekran kartın benim kartıma %30, işlemcin ise %16 daha iyi fakat ben GTA 5 Online'de 60 FPS görüyorum. RAM'ın aşırı etkiliyor, anakartın nedir bir de?
Ekran kartım 1050 Ti işlemcim i3 6100.

Gigabyte GA-H77-DS3h yani şimdi dediğinize göre ekran kartında bir sorun yok mu? Peki Forza da düşük FPS almamın nedeni de RAM'ler mi?

Kesin bir şey söyleyemem ama Forza çok fazla RAM'dan yiyor. Anakartın çok düşük kalıyor ekran kartına.

Anakartın çok düşük kalıyor derken anlamadım ancak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video benim setup ın aynısı burada 60 FPS oynanıyor sorunun nerede olduğunu çözemedim.

Anakartın çok düşük kalıyor derken anlamadım ancak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu video benim setup ın aynısı burada 60 FPS oynanıyor sorunun nerede olduğunu çözemedim.
anakartın 2013 çıkışlı değil mi? rx570e darboğaz yapıyor.

Anakartın 2013 çıkışlı değil mi? RX570e darboğaz yapıyor.

Bunu bilmiyordum peki videodan yola çıkarak RAM'ler aynı CPU, GPU aynı anakart bu kadar fazla FPS düşüşü yapar mı? Aslında bilgisayarımı upgrade edeceğim ancak buna ekran kartı ile başladım şu anlık sadece bu oyunlarda 60 FPS oynasam sorunum olmaz.

Bunu bilmiyordum peki videodan yola çıkarak RAM'ler aynı CPU, GPU aynı anakart bu kadar fazla FPS düşüşü yapar mı? Aslında bilgisayarımı upgrade edeceğim ancak buna ekran kartı ile başladım şu anlık sadece bu oyunlarda 60 FPS oynasam sorunum olmaz.
Senin yerinde olsam Ekran kartı hariç geriye kalan herşeyi letgoya koyar satardım. Ve 4k para biriktirip şunlardan alıp keyfime bakardım.
Ram 2x8 olcak şekilde.
Ve sisteminde testi:

Senin yerinde olsam ekran kartı hariç geriye kalan her şeyi Letgo'ya koyar satardım. Ve 4K para biriktirip şunlardan alıp keyfime bakardım.
RAM 2x8 olacak şekilde.
Ve sisteminde testi:

Önerilerin için çok teşekkürler o zaman şu anda ekran kartında bir sorun yok değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı