Çözüldü R3 2200G sistem açılış ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren.ii35

Centipat
Daha fazla  
Sistemin 3 4 gündür tam çalışmadığını fark ettim gün içerisinde ilk açışımda klavye ve mouse ışığı yanmıyor sadece kulaklık ve kasadaki RGB'ler çalışıyor ve bu ekranda kalıyor.

WhatsApp Image 2021-10-11 at 21.29.57.jpeg

PC'yi kapatıp açınca normal bir şekilde açılıyor. Diğer sorunda bilgisayarım APU sistem ve yüksek grafikli oyunlarda yüksek bir performans doğal olaraktan sağlamıyor ama benim oynadığım oyunlar MTA, LoL, Valorant, ETS gibi fazla grafik istemeyen oyunlar oldukları için bu sistem bana yeterli geliyor. Normal masaüstünde herhangi bir sorun olmuyor tarayıcıda da herhangi bir yavaşlık veya kasma da olmuyor ama herhangi bir oyuna giriş yaptığım zaman oyunun ana ekranından kasmaya başlıyor. LoL'de yükleme kısmında oyundan atıp yeniden bağlan işareti çıkıyor. MTA'da normalde aldığım FPS 60 ilen 16 15'e düşüyor ve aşırı derece kasıyor. Bunun gibi bir sürü sıkıntılar yaşıyorum. İnternetten araştırdım ama herhangi bir sonuç yok. BIOS güncellemesi yaptım parça driverlarını kurdum BIOS'dan herhangi bir sıkıntı da gözükmüyor işlemci sıcaklığı normal kullanımda 45 50 derece civarlarında oluyor kasa soğutması konusunda da sıkıntı yok ama neden böyle yaptığını anlayamadım sistem daha 1,5 aylık çok sıkıntı çekiyorum.

İşlemci: Ryzen3 2200G Anakart: GigabytEB450MS2h RAM: XPG 8x2 3000MHz DDR4 SSD: WD240GB M.2 HDD: WD500GB PSU: Sharkoon 650W V2 80+ (parçalar HDD hariç hepsi sıfır ürün)
I

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı