X4 645 sistem açılış ekranında kalıyor

xXFrantiCXx

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Ga 880GM UD2h AM3 DDR3 Gigabyte anakart.
Athlon II X4 645 işlemci.
2+2+2+2 = 8 GB DDR3 1333 MHz RAM.
GTS 250 1 GB 256 bit ekran kartı.
500 GB HDD.
600 watt thermalthake Power.
Sistemim bu şekilde.
Dün gece normal bir şekilde kapattığım bilgisayarım sabah kalktıgımda resimdeki yerde kalıyor. Tüm RAM'lari söküp başka sağlam olduğuna emin olduğum RAM'larla denedim. Başka harddiskle de denedim. Olmadı. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 20211117_113143.jpg
    20211117_113143.jpg
    187,5 KB · Görüntüleme: 38
Arkadaşlar merhaba.
Ga 880GM UD2h AM3 DDR3 Gigabyte anakart.
Athlon II X4 645 işlemci.
2+2+2+2 = 8 GB DDR3 1333 MHz RAM.
GTS 250 1 GB 256 bit ekran kartı.
500 GB HDD.
600 watt thermalthake Power.
Sistemim bu şekilde.
Dün gece normal bir şekilde kapattığım bilgisayarım sabah kalktıgımda resimdeki yerde kalıyor. Tüm RAM'lari söküp başka sağlam olduğuna emin olduğum RAM'larla denedim. Başka harddiskle de denedim. Olmadı. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden çok teşekkür ederim.

BIOS'a giriyor mu?

Onu da denedim. Tek sağlam 2 gb ile tek sağlam 4 gb ile denedim. Ekran kartını değiştirdim denedim ramlar harddisk işlemci power hepsini değiştirdim denedim yine aynı yine aynı.
O takılı kaldığı ekrandayken klavye mouse hiçbir şekilde çalışmıyor. Elektrik yok yani klavye mouse ta.

Onu da denedim. Tek sağlam 2 GB ile tek sağlam 4 GB ile denedim. Ekran kartını değiştirdim denedim RAM'lar hard disk işlemci Power hepsini değiştirdim denedim yine aynı yine aynı.
O takılı kaldığı ekrandayken klavye mouse hiçbir şekilde çalışmıyor. Elektrik yok yani klavye mouse ta.

BIOS pilini çıkararak BIOS'u sıfırla.

BIOS pilini çıkararak BIOS'u sıfırla.

BIOS Sıfırlama Rehberi bu rehberi kullanabilirsin.

BIOS pilini çıkardım CMOS'tan BIOS'u da sıfırladım aynı değişen bir şey yok. Sabahtan beri uğraşıyorum sorunu bulamadım 😢

Sorun donanımsal kesinlikle parçaları tek tek söküp denemek zorundasın başka çaren yok. Hatta PSU'ya kadar çıkar tak. RAM'in birini kullan sadece onboarddan görüntü al SATA kabloları USB portlarını filan takma sadece anakartın güç kablosu ve CPU kablosu 4 pin olan onlarla çalıştırmayı dene.
Sorun donanımsal kesinlikle parçaları tek tek söküp denemek zorundasın başka çaren yok. Hatta PSU'ya kadar çıkar tak. RAM'in birini kullan sadece onboarddan görüntü al SATA kabloları USB portlarını filan takma sadece anakartın güç kablosu ve CPU kablosu 4 pin olan onlarla çalıştırmayı dene.

Örnek olarak buralara kabloları tak.
SATA kablosu vs kesinlikle takma sadece dediklerimi tak.

Örnek olarak buralara kabloları tak.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2021-11-17 165856.png
    Ek Açıklama 2021-11-17 165856.png
    511,1 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı