R3 2200G sistem açılışta donuyor

Shion

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarı açtığımda yüklenme kısmında aniden donuyor. Birkaç reset attıktan sonra bir seferliğine düzeliyor sonra aynı sorun tekrar oluyor yaklaşık 2 3 gündür. Dün PC'yi taradığımda trojan vardı onunla alakası var mı bilmiyorum da sildim sanırım ama devam ediyor. Format atmaya bir tık yemedi format ekranında donar PC falan diye. Biraz karmaşık anlattım da çözümü olan yazabilir mi?
(Windows 10)

PC özellikler:
Ryzen 3 2200G.
2x8GB RAM.
650W PSU.
A320M-H anakart (BIOSTAR)
Pioneer 256 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı modelini belirtebilirsiniz. Pioneer SSD ilk defa duyuyorum nasıl bir şey olduğu hakkında bilgim yok ama güvenilmemeli bence. SSD yüzünden ya da virüs yüzünden olabilir. Önemli verilerinizi alıp temiz kurulum yaparsanız herşeyi anlayabiliriz.

Güç kaynağı modelini belirtebilirsiniz. Pioneer SSD ilk defa duyuyorum nasıl bir şey olduğu hakkında bilgim yok ama güvenilmemeli bence. SSD yüzünden ya da virüs yüzünden olabilir. Önemli verilerinizi alıp temiz kurulum yaparsanız her şeyi anlayabiliriz.

Aigo 650W PSU GameGaraj'ın sistemlerinde kullandığı PSU.
Pioneer SSD üretim yeri Japonya sanırın.
Bende SSD ya da virüs yüzünden diye düşünüyorumda sorayım dedim format atarken PC açılışta olduğu gibi donarsa o yüzden atmaya biraz korktum.
Bir de oyunlarda FPS düşüşü yaşadım Valorant LoL vb.
Bir çözüm bulunur elbette ama yine de söylemek istiyorum, virüs varsa ve silinemiyorsa tüm dosyaları silip yeniden başlatma özelliğini kullanabilirsin.

Deneyeceğim saol.
Bu arada ayarlar kısmından bilgisayarı sıfırlasam virüsler gider mi?

Son düzenleme:
Aigo 650W PSU GameGaraj'ın sistemlerinde kullandığı PSU.
Pioneer SSD üretim yeri Japonya sanırın.
Bende SSD ya da virüs yüzünden diye düşünüyorumda sorayım dedim format atarken PC açılışta olduğu gibi donarsa o yüzden atmaya biraz korktum.
Bir de oyunlarda FPS düşüşü yaşadım Valorant LoL vb.

Deneyeceğim saol.
Bu arada ayarlar kısmından bilgisayarı sıfırlasam virüsler gider mi?
Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma> Bu Bilgisayarı Sıfırla : PC'niz iyi çalışmıyorsa... diye başlayan yer benim dediğim. Her şeyi silip Windows'u yeniden yüklüyor. Bir yanlış anlaşılma olmasın diye bu kadar uzun yazdım :)

Geri
Yukarı