R3 2200G sistem boşta iken fanları durdurma

PaaBaba

Hectopat
Merhaba, iyi sosyaller.
İnternette gezinirken fan sesinden rahatsız olduğum için işlemci ve kasa fanını durdurmak istiyorum. Fakat MSI Afterburner üzerinden ve Radeon Software'den fan ayarlarını yapamadım.
Bu ayarı nereden yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Sistem: Ryzen 3 2200G, Gigabyte B450M S2H v2, Sharkoon TG4 RGB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, iyi sosyaller.
İnternette gezinirken fan sesinden rahatsız olduğum için işlemci ve kasa fanını durdurmak istiyorum. Fakat MSI Afterburner üzerinden ve Radeon Software'den fan ayarlarını yapamadım.

O fanı durduramazsın durdursan da pc kapanır ısıdan dolayı. Biostan hızını düşürebilirsin.

Merhaba, iyi sosyaller.

Kasanın fanlarını kumanda aracılığıyla belki durdurabilirsiniz ama işlemci fanını durduramazsınız ama fan hızını BIOS'dan düşürebilirsiniz.
Hocam yükte 50 derece zaten sistem, internette dolaşırken kapatmak istiyorum diyorum. Lütfen konuyu oku da gel.
Tamam kardeşim yükte 50 derece eyivallah ama işlemci boşta olsa bile anakarttan güç emmeye devam ediyor bu da ısınmaya sebep olur ve bilgisayar kendini kapatır.

Kasanın fanlarını kumanda aracılığıyla belki durdurabilirsiniz ama işlemci fanını durduramazsınız ama fan hızını BIOS'dan düşürebilirsiniz.

Tamam kardeşim yükte 50 derece eyivallah ama işlemci boşta olsa bile anakarttan güç emmeye devam ediyor bu da ısınmaya sebep olur ve bilgisayar kendini kapatır.

Hocam ince bir ses geliyor Coil Whine'dan şüpheleniyorum, BIOS'tan bakıp ısı derecelerini atacağım birazdan.

Coil Whine ekran kartı sıkıntısı değil miydi?

Stok fan var bende, işlemci fanı. Onda da oluyor.

Smart Fan'dan ayar yaptım manuel ayarlayarak derecelere göre yüzdelik hızını ayarladım ve fan hızını biraz da olsa düşürdüm şimdi sıcaklığı deneyeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı