Çözüldü R3 2200G sistem çalışıyor ama görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Teymen_06

Decapat
Daha fazla  
İncehesap'dan anakart aldım 2. el olarak RAM ve işlemci aldim 2200G modeli 2x8GB DDR4 RAM RAM'leri taktım tüm bağlantıları yaptım tornavida ile Power SW'ye dokunuyorum çalışmadı RAM'leri çıkardım işlemciyi çıkarıp taktım RAM'siz çalıştırdım çalışıyor sonra RAM'in 1 tanesini taktim yine çalışıyor ama görüntü gelmiyor sizce problem RAM'de mi? İşlemci de mi?

Hayır yapmadım görüntü almadan nasıl yapabilirim? A520M S2H.
Görüntü almadan BIOS güncellemesi yapamazsınız. Benim de işlemcim 4650G idi ve görüntü vermiyordu. Bilgisayarcıya götürdüğümde anakarta başka işlemci takıp güncellemişti. Tek çare bilgisayarcıya gitmek gibi görünüyor. Yener hocama bırakıyorum. @Yener K.

Görüntü almadan BIOS güncellemesi yapamazsınız. Benim de işlemcim 4650G idi ve görüntü vermiyordu. Bilgisayarcıya götürdüğümde anakarta başka işlemci takıp güncellemişti. Tek çare bilgisayarcıya gitmek gibi görünüyor. Yener hocama bırakıyorum. @Yener K.
Q-Flash yöntemi varmış galiba onunla yapamaz mıyım?

@Teymen_06 hocam A520 ile 2200G sıkıntı yapabiliyor. Bu Chipset ile maalesef eski nesil çalışma garantisi yok.

Çözüm
Anakartı sattım A320M a Pro Max almayı düşünüyorum Ryzen 3 2200G ile uyumlu mudur?
Evet, destekliyor. Tabi ki @Yener K. hocama sormakta fayda var, ben pek usta değilim.
Screenshot_28.png

Anakartının sitesinde ne yazıyor bak;
  • Supports AMD Ryzen™ 5000 Series/ Ryzen™ 5000 G-Series/ Ryzen™ 4000 G-Series and Ryzen™ 3000 Series Processors
İşlemci destek listesinde de 2000 ler yok.

Geri
Yukarı