R3 2200G sistem ekrana görüntü gelmiyor

playms

Centipat
Bugün bilgisayarımla her zamanki gibi işlerimi hallediyordum. Sonrasında MSConfig üzerinden güvenli modda başlatmak gereksiniminde bulundum. Bir işlem yapacaktım fakat MSConfig'den güvenli modu seçtim ve otomatik yeniden başlatmayı açtı. Bilgisayarın görüntüsü kesildi normalde PC'yi TV üzerinden kullanıyordum. HDMI kablosuyla arkadaşımın monitörünü bağladım belki TV'den dolayıdır diye yine görüntü yok. TV'den de monitörden de görüntü alamıyorum. PC ekrana görüntü aktarmıyor. Win 10 kullanıyorum ve sistemim bu şekilde.
Ryzen 3 3200G işlemci.
B450M-A PRO Max anakart.
Cooler Master kasa.
3 Adet kırmızı LED ışıklı Rampage fan.
600W PSU güç kaynağı.
G.Skill Ripjaws 8x2 GB 3200 MHz RAM.
500 GB M.2 SSD Toshiba.

R3 3200 hocam karışıklık olmuş.

1 Ihtimal HDMI kablosu bozulmuş olabilir 2 ihtimal RAM bozulması olabilir kasanın içini açıp bir RAM'i söküp diğerinle dene olmazsa diğer RAM'le dene 3 ihtimal ekran kartında arıza olabilir.
1 ıhtimal HDMI kablosu bozulmuş olabilir 2 ihtimal RAM bozulması olabilir kasanın içini açıp bir RAM'i söküp diğerinle dene olmazsa diğer RAM'le dene 3 ihtimal ekran kartında arıza olabilir.

PC açılırken HDMI no sıgnal diyosa büyük ihtimal RAM'den dolayı bir arıza var demektir.

Hocam VGA DVI girişiyle denedim açmadı ikinci olarak RAM tek slot denedim yine tepki yok üçüncü olarak ekran kartı demişsiniz ama R3 3200G APU sistem bu işlemcinin kendi ekran kartı bozulabiliyor mu ve Vatan'dan almıştım bilgisayarı garantisi var daha 5 aylık cihazım Vatan'a götürsem yardımcı olurlar mı?

Hocam VGA DVI girişiyle denedim açmadı ikinci olarak RAM tek slot denedim yine tepki yok üçüncü olarak ekran kartı demişsiniz ama R3 3200G APU sistem bu işlemcinin kendi ekran kartı bozulabiliyor mu ve Vatan'dan almıştım bilgisayarı garantisi var daha 5 aylık cihazım Vatan'a götürsem yardımcı olurlar mı?

1 RAM'i çıkar görüntü yoksa geri tak 2 RAM'i çıkar tekrar görüntü gelmiyorsa RAM slotlarında arıza olabilir RAM slotlarına voltaj gitmiyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı