R3 2200G sistem neden kasıyor?

Baristagrammm

Centipat
Daha fazla  
R3 2200G, 16 GB, RAM A320 anakart var. Valorant'ta oyun aniden donuyor 1 dakika öylece kalıyor. Ben ekran kartı alsam öneriniz ne olur ve işlemci değişmeli mi ekran kartı alırsam?

Hangi ekran kartını alacağınıza bağlı. İşlemciyle uyumlu mu uyumsuz mu anlamamız için. Eğer elinizdeki işlemciye bir ekran kartı önereceksem bu RX 570 olur, fakat onunda fiyatı şu an bayağı uçuk. Bence şu dönemde ekran kartı alınmaz. Eskiden 570 fiyatına RTX 2060 alınıyordu. Şaka gibi fiyatlar, oyunu hangi grafik ayarlarında oynuyorsunuz? Hiç düşürmeyi denediniz mi? Ya da işlemciniz güncel mi? Çünkü işlemciniz Valorant için gayet yeterli. Ve başka oyunlar oynuyor musunuz onlarda ne gibi sonuçlar gösteriyor. Donma, kasma falan oluyor mu?

Hangi ekran kartını alacağınıza bağlı. İşlemciyle uyumlu mu uyumsuz mu anlamamız için. Eğer elinizdeki işlemciye bir ekran kartı önereceksem bu RX 570 olur, fakat onunda fiyatı şu an bayağı uçuk. Bence şu dönemde ekran kartı alınmaz. Eskiden 570 fiyatına RTX 2060 alınıyordu. Şaka gibi fiyatlar, oyunu hangi grafik ayarlarında oynuyorsunuz? Hiç düşürmeyi denediniz mi? Ya da işlemciniz güncel mi? Çünkü işlemciniz Valorant için gayet yeterli. Ve başka oyunlar oynuyor musunuz onlarda ne gibi sonuçlar gösteriyor. Donma, kasma falan oluyor mu?

Başka oyun yüklü değil en düşük ayarlarda oynuyorum, işlemciyi sıfır aldım 5 ay oluyor doğru evet mantıksız fiyatlar çok yüksek peki 5700G nasıl olur sizce anakarta uyumlu mu bu işlemci? Ben inceledim bu işlemciyi 170-200 FPS veriyor Valorant da ve ben bir de yayın açmak istiyorum bu işlemciyle açabilir miyim?

Başka oyun yüklü değil en düşük ayarlarda oynuyorum, işlemciyi sıfır aldım 5 ay oluyor doğru evet mantıksız fiyatlar çok yüksek peki 5700G nasıl olur sizce anakarta uyumlu mu bu işlemci? Ben inceledim bu işlemciyi 170-200 FPS veriyor Valorant da ve ben bir de yayın açmak istiyorum bu işlemciyle açabilir miyim?

Takabilirsiniz ama önermem. Bu anakartta uymuyor çünkü. Bu işlemciyi çok takmak isterseniz B450M bir anakart tavsiye ederim. Yayın açabilir misiniz orasını bilemiyorum. Ama sadece Valorant yayını açacaksanız ayarları düşürüp açmayı deneyebilirsiniz. Kaliteyi düşürerek FPS'i 60'a sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca Benchmark'lara çok da güvenmeyin, şu anki sisteminiz Valorant'ta yüksek FPS alıyor aslında, ama sizde donuyormuş. Bunda da aynı problem olabilir. Peki işlemci güncel mi? En önemlisi bu şu an, güncel değilse donmalar normal.

Sıcaklıkları ne ile kontrol ediyorsunuz? Soğutucu stok soğutucu mu? Oyunda 55 derece sıcaklık çok az çünkü. Aynı işlemciyi kullanıyordum birkaç ay öncesine kadar, oyunlarda 70-80 arası gezerdi.

İşlemciyi ekran kartı ile kullandıysanız normal, ama ekran kartsız bir şekilde kullandıysanız normal değil. Çünkü bu işlemci genelde bu şekil sonuçlar gösteriyor. 55-60 arası.

Yeni konular

Geri
Yukarı