R3 2200G sistem oyunlarda kasıyor

sefa karakaş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunlarda donma ve kasma sorunu yaşıyorum 6 ay öncesine kadar bu sorun yoktu.
GPU %100 çalışırken sıkıntı yok fakat oyunda aniden GPU % 0'lara düşüyor oyunda kopmalar gecikmeler meydana geliyor. Kasmayan oyunlar kasmaya başladı.
Sorun neden kaynaklı olabililir acaba BIOS'um eski ondan olabilir mi?

Sistem:
İşlemci AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics 3.50 GHz.
Takılı RAM 16, 0 GB.
Anakart: MSI B450M PRO- M.2.
Ekran kartı :AMD Radeon RX 570 4 GB 256Bit GDDR5

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar oyunlarda donma ve kasma sorunu yaşıyorum 6 ay öncesine kadar bu sorun yoktu.
GPU %100 çalışırken sıkıntı yok fakat oyunda aniden GPU % 0'lara düşüyor oyunda kopmalar gecikmeler meydana geliyor. Kasmayan oyunlar kasmaya başladı.
Sorun neden kaynaklı olabililir acaba BIOS'um eski ondan olabilir mi?

Sistem:
İşlemci AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics 3.50 GHz.
Takılı RAM 16, 0 GB.
Anakart: MSI B450M PRO- m.2.
Ekran kartı :AMD Radeon RX 570 4 GB 256Bit GDDR5

İşlemcinin dahili grafik belleğini kullanıyor olabilirsiniz yanlışlıkla.
Ekran kartı yerine.

Biosunu güncel tut. Umarım overclock yapmamışsındır. Bilgisayarın kendi kendine sadece işlemciyi kullanıyor olabilir mi?

Bilgisayarı kapat var arka tarafına bak. HDMI veya VGA ya da hangisini kullanıyorsan onun girişini kontrol et. Yanlışlıkla kabloyu ekran kartı yerine Anakart'a bağlamış olabilirsin.

Arkadaş çok haklı oyunları ekran kartı ile başlattığından emin ol.
Hangi ayarlardan bakacağım
Aynı sistemi kullanıyorum bir sorun yok. BIOS'tan XMP açtınız mı? 3.70GHz boostluyor belki işe yarayabilir bende açık.

Bende de yoktu normalde GTA 5 vs rahat rahat oynuyordum bir askere gittik geldik oyunlarda kasma başladı geçen gün temizledim kasanın içini yine aynı
İşlemcinin dahili grafik belleğini kullanıyor olabilirsiniz yanlışlıkla.
Ekran kartı yerine.
nasıl bir çözüm önerirsin
Aynı sistemi kullanıyorum bir sorun yok. BIOS'tan XMP açtınız mı? 3.70GHz boostluyor belki işe yarayabilir bende açık.
amd ayarların nasıl bide bios güncelmi sende

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı