R3 2200G sistem yükseltme

Makaleler
1
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese selamlar. Geçici olarak ekran kartına param yetmediği için sistemi APU toplamıştım. İşlemciyede pek bütce ayırmadım bu yüzden. Geleceğe yönelik toplamıştım bilgisayarı ve işlemci almamın vakti geldiğini anladım gibi :) sistem;
R3 3200G işlemci.
MSI RX580 Armor OC 8G ekran kartı (sonradan ekledim)
MSI B450M-A PRO Max M.2 anakart.
G-skill Trident-Z 3000MHz (2x8G) RAM.
Cooler Master A71C soğutucu.
Şu an işlemci ve RAM hız aşırtmalı olarak çalışıyor hiçbir oyunda darboğaz yaşamıyorum gayet stabil ve yeterli çalışıyor fakat ben güçlü bir işlemci takıp tam performans kullanmak istiyorum bu canavarı. Sizce yeni Ryzen 3 X serisinimi beklemeliyim? Yoksa R5 serisinden bir şey mi seçmeliyim?
(BAŞLIK YANLIŞ DÜZELTİLDİ BEN ELLEMEDİM 3200G OLACAK)

Son düzenleme:
Herkese selamlar. Geçici olarak ekran kartına param yetmediği için sistemi APU toplamıştım. İşlemciyede pek bütce ayırmadım bu yüzden. Geleceğe yönelik toplamıştım bilgisayarı ve işlemci almamın vakti geldiğini anladım gibi :) sistem;
R3 3200G işlemci.
MSI RX580 Armor OC 8G ekran kartı (sonradan ekledim)
MSI B450M-A PRO Max M.2 anakart.
G-skill Trident-Z 3000MHz (2x8G) RAM.
Cooler Master A71C soğutucu.
Şu an işlemci ve RAM hız aşırtmalı olarak çalışıyor hiçbir oyunda darboğaz yaşamıyorum gayet stabil ve yeterli çalışıyor fakat ben güçlü bir işlemci takıp tam performans kullanmak istiyorum bu canavarı. Sizce yeni Ryzen 3 X serisinimi beklemeliyim? Yoksa R5 serisinden bir şey mi seçmeliyim?
(Başlık yanlış düzeltildi ben ellemedim 3200G olacak)

Hocam konu dışı ama 3200G'den memnun değil miydin? (RX580 olmadan kullanım için diyorum)

R3 3300x ile R5 3600 arasında çok fazla fiyat farkı yok ve çekirdek sayısı, performans konusunda her türlü 3600 daha iyi. Biraz indirim kovalayıp 3600 almak daha mantıklı bence.

Geri
Yukarı