5100TL R3 2200G sistem yükseltme

Şu ücretsiz kargo önce para sonra gönderelime güvenemiyorum + olarak işlemcide PCI-e 4.0 yok. 300TL daha ucuza 3600 alabiliyorum.
PCI-e 4.0’ı ne yapacaksınız hocam? 2200G den çıkıp 4.0 diye tutturmak saçma. Bir tarafta daha iyi ve daha ucuz 5500, diğer tarafta eski ve nispeten sıfırı bulunmayan daha pahalı 3600.
Ekran kartlarının çoğunda performans fark ettirmeyen, SSD bazı pahalı modellerde sadece fark ettiren (ki siz bu sisteme öyle bir SSD alırsanız saçma bir yatırım olur) bir teknolojiden bahsediyoruz…

PCI-e 4.0'ı ne yapacaksınız hocam? 2200G'den çıkıp 4.0 diye tutturmak saçma. Bir tarafta daha iyi ve daha ucuz 5500, diğer tarafta eski ve nispeten sıfırı bulunmayan daha pahalı 3600.
Ekran kartlarının çoğunda performans fark ettirmeyen, SSD bazı pahalı modellerde sadece fark ettiren (ki siz bu sisteme öyle bir SSD alırsanız saçma bir yatırım olur) bir teknolojiden bahsediyoruz…

Yavaş yavaş sistemini üst seviyeye çıkarmayı düşünüyorum. İleride B550 chipset e geçiş yapacağım ve aklımda 6750XT gibi bir ekran kartı bulunuyor.

Yavaş yavaş sistemini üst seviyeye çıkarmayı düşünüyorum. İleride B550 chipset e geçiş yapacağım ve aklımda 6750XT gibi bir ekran kartı bulunuyor.

Direk telefon almadan 3070 + Gigabyte B550M-DS3H + R5 5600 de yapma fikrim var, sizce IP7+ ile devam edip bu şekil bir sistem mi kurmalıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı