R3 2200G sistemde fan dönüyor ama görüntü gelmiyor

wenomechainsama

Hectopat
Daha fazla  
Ortalama 3 aydır bu sorun ile uğraşıyorum. Bozulduğundan emin olduğu parça bile aldım. Gene de görüntü yok.
Sistem:
2200G.
Vega 8 APU.
8 GB tek kanal RAM
B450M S2H
Apacer AS340 240GB SSD
Aerocool VX 400W PSU.

RAM çalışıyor, denedim. SSD çalışıyor, denedim. PSU yeni satın aldım sorun ancak şunlarda olabilir:
İşlemci, ekran kartı (Vega 8) anakart ve kablolar.

Sizce ne yapmalıyım? Yakınlarında adamakıllı bilgisayar bilen bir işletme yok.

Ortalama 3 aydır bu sorun ile uğraşıyorum. Bozulduğundan emin olduğu parça bile aldım. Gene de görüntü yok.
Sistem:
2200G.
Vega 8 APU.
8 GB tek kanal RAM
B450M S2H
Apacer AS340 240GB SSD
Aerocool VX 400W PSU.

RAM çalışıyor, denedim. SSD çalışıyor, denedim. PSU yeni satın aldım sorun ancak şunlarda olabilir:
İşlemci, ekran kartı (Vega 8) anakart ve kablolar.

Sizce ne yapmalıyım? Yakınlarında adamakıllı bilgisayar bilen bir işletme yok.
Onboard'dan görüntü almayı denediniz mi?

Özür dilerim görmemişim. BIOS'a girmeye çalıştınız mı?

Ekran hiç yol sinyal yok bu kadar ama bir şeyden şüpheleniyorum biraz eski ama VGA kablosu kullanıyorum elimde 4-5 tane var birkaçı arızalı olabilir sizce ondan yapıyor olabilir mi ama klavye ve mouse da hiç ışık yok.

Ekran hiç yol sinyal yok bu kadar ama bir şeyden şüpheleniyorum biraz eski ama VGA kablosu kullanıyorum elimde 4-5 tane var birkaçı arızalı olabilir sizce ondan yapıyor olabilir mi ama klavye ve mouse da hiç ışık yok.

Klavyeye ışık gelmiyorsa sorun işlemcide veya anakarttadır, RAM'lerin sorunsuz olduğuna eminseniz. Herhangi bir tanıdığınızın veya bilgisayarcının parçasını ödünç alıp deneme fırsatınız var mı?

Klavyeye ışık gelmiyorsa sorun işlemcide veya anakarttadır, RAM'lerin sorunsuz olduğuna eminseniz. Herhangi bir tanıdığınızın veya bilgisayarcının parçasını ödünç alıp deneme fırstaınız var mı?

Kullandığım RAM'i bir arkadaşın anakartta test ettim sorunsuz çalışıyor.
Anakartin garantisi var markası Gigabyte sizce versem ilgilenirler mi?

İşlemciyi test edebilir misiniz?

Sorun da işlemciyi test edebileceğim bir yer yok ama şöyle söyleyeyim hayatım boyunca en fazla 64 dereceyi gördü pinlerinde yamukluk yok hepsi dümdüz anakartin pinleride sağlam bir sorun olabilir mi işlemcide yani elektrik birkaç kez gidip geldi ancak bu yüzden işlemci bozulabilir mi?

Sorun da işlemciyi test edebileceğim bir yer yok ama şöyle söyleyeyim hayatım boyunca en fazla 64 dereceyi gördü pinlerinde yamukluk yok hepsi dümdüz anakartin pinleride sağlam bir sorun olabilir mi işlemcide yani elektrik birkaç kez gidip geldi ancak bu yüzden işlemci bozulabilir mi?

Yeni, modern sistemlerde elektrik kesintileri genelde sorun çıkarmaz fakat elektronik alet bu, ne olacağı belli olmaz. Anakart kısa devre yapmış olabilir, eğer test edemiyorsan anakart üreticisinin müşteri hizmetlerine ulaş (gerçi bu dönemde ne kadar sağlıklı tartışılır).

Geri
Yukarı