R3 2200G sistemden bip sesi geliyor

FurkannC

Kilopat
Makaleler
3
Birkaç gündür bilgisayarımdan rastgele "bip" sesine benzer sesler geliyor.
Buradaki link üzerinden sesi dinleyebilirsiniz.
Sanırım ses PSU'dan geliyor.
Eğer PSU'dan geliyor ise, bir sorun açar mı? Şu an PSU değiştirebilecek durumda değilim.

Sistemim şu şekilde;
R3 2200G.
ASUS B350 Prime Plus.
GTX 1050 Ti.
8 GB RAM.
Cooler Master Masterbox Lite 5, ve beraberinde gelen modelini bilmediğim 500W PSU.

Görüntü var, sistemi aktif olarak kullanmaktayım. Herhangi bir sıkıntı yok fakat sadece arada ses çıkıyor videodaki gibi ve çok sinir bozucu.

Çıkan "bip" sesi Buzzer'dan çıkan Bip sesi ile hiç uyuşmuyor daha çok duvar saatlerinden gelen bip sesi gibi. Ya da ben yanlış duyuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

böyle bir ses çıkması gerek bu videoda olduğu gibi.

Kasada buzzer yok arkadaşlar. Başlığa "donanımlardan bip sesi" tarzında bir şey yazmıştım ancak onaylayan moderatör arkadaş böyle değiştirmiş. Ses bir parçadan geliyor.
Büyük ihtimalle ya PSU'dan, ya da HDD'den geliyor.
Eğer PSU'dan geliyor ise, başıma bir iş açar mı?

Kasada buzzer yok arkadaşlar. Başlığa "donanımlardan bip sesi" tarzında bir şey yazmıştım ancak onaylayan moderatör arkadaş böyle değiştirmiş. Ses bir parçadan geliyor.
Büyük ihtimalle ya PSU'dan, ya da HDD'den geliyor.
Eğer PSU'dan geliyor ise, başıma bir iş açar mı?
Ses saat gibi. Nasıl bir şey anlamak zor. Bir tane daha video çeker misiniz? Ama şöyle çekin, telefonu bir PSU'ya yakınlaştırın bir HDD'ye. Sonra uzaklaştırın. Böylece en azından nereden geldiğini tespit edebiliriz.

Ses saat gibi. Nasıl bir şey anlamak zor. Bir tane daha video çeker misiniz? Ama şöyle çekin, telefonu bir PSU'ya yakınlaştırın bir HDD'ye. Sonra uzaklaştırın. Böylece en azından nereden geldiğini tespit edebiliriz.
Ses bu postu attığımdan beri sadece 1-2 kez geldi. Videosunu çekebileceğim kadar uzun süreli duymadım.

Geri
Yukarı