RAM yüzünden sistemden "bip" sesi geliyor

yilmazefebcir

Picopat
Daha fazla  
Sorun şöyle. Benim monitör bozuktu yaptırdım sonra PC'ye bağladım ama sonra PC'yi açarken sürekli bip sesi geldi. Bende sonra PC'yi kapattım sonra da aklıma fikir geldi. İlk RAM'i çıkardım çalıştırdığım açıldı sonra reset attı bende sonra geri taktık sonra diğerini çıkardım. Bu sefer sürekli bip sesi geldi. Bende RAM'den olduğunu anladım. Sizce ne yapmalıyım?

Arkadaşlar şimdi PC açldı belleklerle oynadım sonra PC'yi açtım 10-20 saniye sonra bip sesi geldi ve açıldı. Sizce sorun olur mu? Hiç elemesem?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun şöyle. Benim monitör bozuktu yaptırdım sonra PC'ye bağladım ama sonra PC'yi açarken sürekli bip sesi geldi. Bende sonra PC'yi kapattım sonra da aklıma fikir geldi. İlk RAM'i çıkardım çalıştırdığım açıldı sonra reset attı bende sonra geri taktık sonra diğerini çıkardım. Bu sefer sürekli bip sesi geldi. Bende RAM'den olduğunu anladım. Sizce ne yapmalıyım?

Arkadaşlar şimdi PC açldı belleklerle oynadım sonra PC'yi açtım 10-20 saniye sonra bip sesi geldi ve açıldı. Sizce sorun olur mu? Hiç elemesem?

Ekrana görüntü geliyor mu?

Açılırken tek bip sesi gelmesi normal eğer bilgisayarın şu an normal bir şekilde çalışıyorsa bir problem kalmamıştır bip sesini anakart ayarlarından kapatabilirsin BIOS menüsünden.

Hayır gelmedi benim de açma/kapama düğmesinin altında ince bir düğme var sanırım reset düğmesi ona basınca sonra tekrar bep diyor ve ekrana görüntü geliyor ama bir de eskiden açıdıktan 5 saiye sonra bep oluyordu şimdi 20 saniye sonra.

Kaç kere bip sesi geliyor.

Açılırken tek bip sesi gelmesi normal eğer bilgisayarın şu an normal bir şekilde çalışıyorsa bir problem kalmamıştır bip sesini anakart ayarlarından kapatabilirsin BIOS menüsünden.

Tek bep diyor ama RAM'i biraz oynatarak ondan önce sürekli bep oluyor kısa kısa.

Kaç kere bip sesi geliyor.

Saymadım daha yeni tamirden geldi monitör babam bunu da duyarsa yanarım.

Tek bep diyor ama RAM'i biraz oynatarak ondan önce sürekli bep oluyor kısa kısa.

Saymadım daha yeni tamirden geldi monitör babam bunu da duyarsa yanarım.

RAM'i oynatma. Sadece açarken bir kere bip derse normal.

RAM'leri doğru slot a taktığına emin misin bir de RAM klipslerini tam kapattın mı?

Evet RAM'leri doğruda taktım ama bir sorunda yazdım zatende eskiden 5 saniye sonra bep diyordu şimdi de 20 saniye.

RAM'i oynatma. Sadece açarken bir kere bip derse normal.

İşte diyor ama ilk dediğinde açmıyor reset(herhalde) tuşuna basınca tekrar bep deyip açıyor.

Hocam 5 saniye 20 saniye önemli değil şu an bilgisayar ın olması gerektiği gibi çalışıyorsa problem yoktur.

Geri
Yukarı