Monterey R3 2200G sisteme Monterey uyumlu olur mu?

anatousis

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Onceden VMware uzerinden kod gelistiyordum. Fakat performansli calismadigi icin sistemime macOS kurmaya karar verdim ancak sistemime uyumlu olur mu? Yardimci olursaniz cok iyi olur teşekkürler.

Motherboard: MSI B450 Pro- M.2
CPU: R3 2200G.
GPU: RX570.
RAM: 16 GB Dual Corsair CL 16 3000MHz.
SSD: Samsung 860 EVO M.2

Arkadaşlar merhaba. Onceden VMware uzerinden kod gelistiyordum. Fakat performansli calismadigi icin sistemime macOS kurmaya karar verdim ancak sistemime uyumlu olur mu? Yardimci olursaniz cok iyi olur teşekkürler.

Motherboard: MSI B450 Pro- M.2
CPU: R3 2200G.
GPU: RX570.
RAM: 16 GB Dual Corsair CL 16 3000MHz.
SSD: Samsung 860 EVO M.2
Parçalar uyumlu ama işlemciniz AMD G serisi bir işlemci olduğu için seste cızırtılar olabilir. Kuracaksanız buradan Monterey imajını indirin ve USB'ye yazdırın, işlem bitince OC EFI adlı bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve Masaüstü Ryzen 4 Çekirdek isimli configin adını config.plist olarak değiştirin. Dualboot kuracaksanız diskten bir bölüm ayırıp biçimlendirin. Sonrasında BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçin ve ayırdığınız bölümü disk izlencesinden APFS olarak biçimlendirip macOS'i kurun.
Destekliyor ama Samsung SSD'lerde problem vardı yanlış hatırlamıyorsam. @e.n.e.s hocam müsait olunca yardımcı olabilir.
O sadece PM881, PM981, PM991 için olması lazım hocam.

Son düzenleme:
Parçalar uyumlu ama işlemciniz AMD G serisi bir işlemci olduğu için seste cızırtılar olabilir. Kuracaksanız buradan Monterey imajını indirin ve USB'ye yazdırın, işlem bitince OC EFI adlı bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve Masaüstü Ryzen 4 Çekirdek isimli configin adını config.plist olarak değiştirin. Dualboot kuracaksanız diskten bir bölüm ayırıp biçimlendirin. Sonrasında BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçin ve ayırdığınız bölümü disk izlencesinden APFS olarak biçimlendirip macOS'i kurun.

O sadece PM881 ve PM991 için olması lazım hocam.
Hocam ses sorunu problem degil yedek bilgisayarim bu sadece programlama icin kullaniyorum deneyecegim tesekkur ederim.

O sadece PM881, PM981, PM991 için olması lazım hocam.
Hocam rahatsız ediyorum üzgünüm ama config dosyasını değiştirdim kurulum ekranında Monterey'i yükleye tıkladım fakat ekranda saçma yazılar belirmeye başladı ekran resmi aşağıda.

Dosya Ekleri

• MVIMG_20220906_213723.jpg
    MVIMG_20220906_213723.jpg
    286,1 KB · Görüntüleme: 33
  • MVIMG_20220906_213631.jpg
    MVIMG_20220906_213631.jpg
    302,7 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• MVIMG_20220906_220216.jpg
    MVIMG_20220906_220216.jpg
    364,4 KB · Görüntüleme: 27