R3 2200G stok fandan ses geliyor

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Çektiğim videoda ki gibi işlemci fanından tiz ve rahatsız edici bir ses geliyor yaklaşık 1 yıldır böyle videoda biraz tozlu fakat ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum çünkü tam tozlanmadan öncede bu tarz tiz bir ses çıkarmaya başladı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Allah rızası için şu stok fanı temizleyin fan nefes alamıyor kim bilir içinde keşfedilmeyen hangi varlıklar mevcut. Garip sesler gelmesi gayet doğal hiç mi rahatsız etmiyor oradaki toz birikintileri?

Çok düşük RPM de çalışıyor 300 - 500 arası o kadar ses gelmesi imkansız.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Son RPM hızında çalışıyor. sadece rüzgarın uğultusu geliyor.

Pc nizi temizlemeyi ihmal etmeyin.
Capture.PNG

Ne kadar temizleyebildiniz işlemci fanını ve kaç yıldır işlemci fanı öyle çalışıyor.

Kendimden Örnek verirsek 6. yıl şuan bi sıkıntı görmedim.
Hocam bayağı bir temizledim içinde çok az toz kaldı ondan kaynaklı olduğunu hiç düşünmüyorum. Benimkinin de 3. yılı bu ara.

bu kasanın üstü benim açık değil ama yinede fan takabilirmiyim mesela çift taraflı bant ile yapıştırsam işlemci fanının üstüne doğru nasıl olur ?

Geri
Yukarı