Çözüldü R3 2200G Stok Frekansın Altında Çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Orhun Paşo

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar. AMD Ryzen 3 2200g işlemcim ve A320 Pro anakartım var. Anakartımın overclock desteğinin olmadığını bilmiyordum ve OC denedim. Daha sonra BIOS'tan resetlemem gerekti bilgisayarı. Şu an sorunsuz çalışsa da denememden önce işlemci 3.7 GHz çalışırken şu anda stabil 3.5 GHz çalışıyor. Bu da bana bazı oyunlarda zorluk yaşatıyor. Çözüm hakkında fikri olanlara kapım her zaman açık. Açtım konuyu pusuda cevap bekliyorum. Kolay gelsin. Bilmek istediğiniz başka bir şey olursa çözüm için yazmanız yeterli.

Oncelikle merhaba. İslemcinizi Cinebench R20 testine sokun. Daha sonra internetteki sonuclarla karsilastirin. Cok yakinsa veya ayniysa sorun yoktur. A320 cipsetli anakartlarda islemciye O.C. yapsaniz da hicbir etkisi olmaz. Sadece GHz fazla gozukur.

Turbo Boost'u kapatmış olabilir misin? O işlemcinin Turbo Boost hali 3.7 GHz. Normal hali 3.5 GHz olması gerek.

Nasıl kapatılıp açıldığı hakkında bilgim yok. Anlatırsanız kontrol edebilirim.

Oncelikle merhaba. İslemcinizi Cinebench R20 testine sokun. Daha sonra internetteki sonuclarla karsilastirin. Cok yakinsa veya ayniysa sorun yoktur. A320 cipsetli anakartlarda islemciye O.C. Yapsaniz da hiçbir etkisi olmaz. Sadece GHz fazla gozukur.

Aklımda müsait olduğumda test edeceğim. Teşekkür ederim.

Tekrardan merhaba. Ben de A320 cipsetli bir anakart kullanıyorum. Anakart ilk geldiginde bayağı dusuk GHz'de calisiyordu islemcim. Daha sonra BIOS guncellemesi yaptim ve direkt artti. BIOS'unuz guncel mi? Degilse isterseniz bir guncelleyin. Belki sorun duzelir.

Tekrardan merhaba. Bende A320 cipsetli bir anakart kullanıyorum. Anakart ilk geldiginde bayağı dusuk GHz'de calisiyordu islemcim. Daha sonra BIOS guncellemesi yaptim ve direkt artti. BIOS'unuz guncel mi? Degilse isterseniz bir guncelleyin. Belki sorun duzelir.

Dediğiniz testi uyguladım, neredeyse birebir geldi. Bir de A320M VH Pro anakartım sanırım OC destekli. CPU ayarlarını açınca 3.7 GHz'de stabil çalıştırıyorum şu an. BIOS'um çok büyük ihtimalle güncel değil. Onu güncelleyip hayatıma devam edeceğim. Kısaca sorunum çözüldü tekrardan teşekkür ederim.

Dediğiniz testi uyguladım, neredeyse birebir geldi. Bir de A320M VH Pro anakartım sanırım OC destekli. CPU ayarlarını açınca 3.7 GHz'de stabil çalıştırıyorum şu an. BIOS'um çok büyük ihtimalle güncel değil. Onu güncelleyip hayatıma devam edeceğim. Kısaca sorunum çözüldü tekrardan teşekkür ederim.

Rica ederim. Anakartinizda O.C. destegi yok. Bunu tekrar dile getireyim. Size O.C. ayarlarini sunsalar bile islemciye O.C. yapinca GHz’in fazla gozukmesinden baska hicbir ise yaramaz. Performansa gram etki etmez. İsterseniz O.C. yapin ve Cinebench testini acin. Puanda bir degisiklilik olmaz. İyi sosyaller.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı