R3 2200G ve GTX 1050 Ti PUBG Takılma ve FPS Düşüşleri

Jusword

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, PUBG'de kimi zaman anlık takılma veya anlık kasma giriyor. Ne yapmam gerekir?
Sistem ;
  • Asus Strix 1050Ti
  • Corsair 3000MHz DDR4 8GB RAM
  • Asus Prime B350M-K
  • Ryzen 3 2200G
  • 1TB 7200RPM HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
PC de sadece PUBG ve GTA 5 var. GTA 5 i ara sıra oynarım ama oynadığım zamanda bir sıkıntı olmuyor. PUBG oluyor bir tek.
Ben de GTX 1050 ti kullanıyorum. Ayarları hepsini en düşük dokuyu orta yaptığımda fps 80 100 arası değişiyor. Arada nadir olsa da oyundan dolayı bazen aşırı düştüğü oluyor. Eğer bunun dışında çok aşırı bir düşme varsa donanımsal bir sıkıntı olabilir.

Ben de GTX 1050 ti kullanıyorum. Ayarları hepsini en düşük dokuyu orta yaptığımda fps 80 100 arası değişiyor. Arada nadir olsa da oyundan dolayı bazen aşırı düştüğü oluyor. Eğer bunun dışında çok aşırı bir düşme varsa donanımsal bir sıkıntı olabilir.
Önceden doku ve kenar yumuşatma orta da kullanıyodum şimdi kenar yumuşatma yüksek, doku düşük veya çok düşükte kullanıyorum. Ve sanki biraz stabil oldu. Ort 70-75 FPS alıyorum. Monitörüm 75 Hz, acaba fps 60'lara düştüğü zaman bana kasıyor gibi gelme ihtimali varmı?

Önceden doku ve kenar yumuşatma orta da kullanıyodum şimdi kenar yumuşatma yüksek, doku düşük veya çok düşükte kullanıyorum. Ve sanki biraz stabil oldu. Ort 70-75 FPS alıyorum. Monitörüm 75 Hz, acaba fps 60'lara düştüğü zaman bana kasıyor gibi gelme ihtimali varmı?
Dediğim ayarları yapıp denemede fayda var hala aynıysa donanımsal bir sorun olabilir. Steam oyun içi fps sayacını açıp dene istersen.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı