R3 2200G ve GTX 1050 Ti Sisteme Yükseltme

Xesthy

Hectopat
Merhabalar.
Ben bilgisayarın yazılım kısmıyla ilgileniyorum :) Şu ana kadar hiç donanım kısmıyla ilgilenmedim. Ben itopya'nın v3 Kasasını satın aldım ve hiç bir değişiklik yapmadım. Merak ettiğim olay ekran kartı alsam anakartla uyacak mı anakart alsam işlemciyle uyacak mı hiç bir bilgim yok.
Bilgisayarımın özellikleri:
  • AMD Ryzen R3 2200G Soket AM4 3.5GHz 6MB Önbellek 65W 4 Çekirdek Vega 8 GPU İşlemci
  • MSI A320M PRO-VD/S AMD A320 Soket AM4 DDR4 3200MHz (OC) VGA DVI Anakart
  • CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Single RAM
  • MSI GTX1050 Ti AERO ITX OCV1 4GB GDDR5 Nvidia DX12 GeForce Ekran Kartı
  • PowerBoost Royal Serisi VK-G1001S USB 3.0 Midtower Kasa (Psu Yok)
  • Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s okuma Harddisk
  • Xigmatek Xcp-A500 X-Calibre 500W 80 Plus PSU
PUBG oyununda ortalama 50 FPS alıyorum. Ancak video çekmeye kalktığım zaman 25-30 FPS'e düşüyor. Sizce neleri güncellemeliyim? Bütçem 2-3.000 TL civarında.

Cevaplarınızı bekliyorum.
@Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci, ekran kartı, RAM yükseltmesi yaparsanız iyi olur. Araya duruma göre anakart yükseltmesi ve SSD de sıkıştırılırsa çok iyi olur. Bütçeniz ucu ucuna ilk yazdığım üçlü için yeterli olabilir ama elinizdeki artık ihtiyacınız olmayan parçaları satarak yükseltme yapacaksanız daha rahat bir yükseltme yapılabilir. Ama bu satıştan gelecek parayı zaten bu bütçeye dahil edip söylediyseniz, dediğim gibi ilk üçlüyü yükseltirsiniz sadece.

Şu an ekran kartı olarak çok alternatif yok zaten. GTX 1060 6GB modeli ideal olur sizin için. İşlemci olarak da bütçeye göre ve anakart alıp almmanıza göre daha üst Ryzen modelleri tercih edilebilir. Ram olarak aynısından bir tane daha almanız yeterli.

Şu an ekran kartı olarak çok alternatif yok zaten. GTX 1060 6GB modeli ideal olur sizin için. İşlemci olarak da bütçeye göre ve anakart alıp almmanıza göre daha üst Ryzen modelleri tercih edilebilir. Ram olarak aynısından bir tane daha almanız yeterli.
peki sizce bukadarı akıcı şekilde oyun oynayıp video çekmek için yeterli olacakmıdır ?

@Sercan1096 kusura bakmayın çok vaktinizi aldım ama. Sonuçta her gün bilgisayarımı yükseltmiyorum. Ve bu konuda bir bilgim maalesef yok. Mesela şimdikinden ne kadar iyi olacaktır. Belki bu şekilde sormak bile saçma ama dediğim gibi bir bilgim yok 6 gb vs. :D Depolama alanımı bu 6 gb olacak.

Şu anki sistemin yaklaşık 1.5-2 katı daha güçlü bir sistem olacak yeni sistem. Eğer satışları yapıp genel bütçeyi tekrar oluşturursanız, tam olarak modeller üzerinden gidebiliriz. Merak etmeyin yani. Bütçeyi yaptığınızda yeni bir konu açarsanız oradan devam ederiz, direk parça ve model tavsiyesi olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı