R3 2200G ve RX 570 Darboğaz Yapar mı?

Joschka

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
ATSO GSL/Resim
AMD Ryzen 3 2200G veya 1300x 3.5 GHz işlemci ile Sapphire Pulse mini ITX(tek fanlı) AMD RX570 4GB ekran kartı darboğaz yapar mı?Monitörüm AOC 1600x900 çevirici ile kullanmayı düşünüyorum birkaç yıl. BF 5-Black Ops 4, Rainbow Six tarzı Triple A oyunları medium-high ayarlarda ortalama kaç FPS'de oynarım bu sistemle?

AMD Ryzen 3 2200G veya 1300x 3.5 GHz işlemci ile Sapphire Pulse mini ITX(tek fanlı) AMD RX570 4GB ekran kartı darboğaz yapar mı?Monitörüm AOC 1600x900 çevirici ile kullanmayı düşünüyorum birkaç yıl. BF 5-Black Ops 4, Rainbow Six tarzı Triple A oyunları medium-high ayarlarda ortalama kaç FPS'de oynarım bu sistemle?
Darboğaz yapmaz. Tahminen 60-70 FPS alırsınız.

Darboğaz yapmaz. Alacağın ekran kartının fiyatı nedir?
Hepsiburada"da Rx 570 4 Gb çift fan modeli 889 TL
Sapphire Pulse Amd Radeon RX 570 4G 256Bit GDDR5 (DX12)PCI-E Fiyatı
Alacağın Rx 570 ile arasında pek fark yoksa bunu almanı öneririm. Hem çift fan hem üstünde kaplama flan var şekilli şukullu ayrıca ilerde elindek çıkarmak istersen çift fanlı model 2.elde daha kolay satılır.

O ikilinin bizzat kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki, işlemciye yüklenen BF1, BF5, GTA5, Assasin's Creed gibi oyunlarda %10 seviyesine kadar bir darboğaz oluşuyor.

O ikilinin bizzat kullanıcısı olarak söyleyebilirim ki, işlemciye yüklenen BF1, BF5, GTA5, Assasin's Creed gibi oyunlarda %10 seviyesine kadar bir darboğaz oluşuyor.
Demeyin hocam bende aynı sistemi sipariş verdim. RAM'ler kaç GB ve MHZ'leri kaçta kullanıyorsunuz?
Monitörünüz FullHD midir?

Demeyin hocam bende aynı sistemi sipariş verdim. RAM'ler kaç GB ve MHZ'leri kaçta kullanıyorsunuz?
Monitörünüz FullHD midir?
2933MHz CL15 (Ali Güngör'ün söylediğine göre 3200MHz CL16dan %0,5 daha performanslı) 8GB Single Channel RAM kullanıyorum.(Performansa kesinlikle etki ediyor en kısa sürede Dual-Channel'e geçeceğim.)
Monitörüm evet FULL HD.
Size bir kötü haber daha vereyim, Ryzen mimarili APU işlemciler, harici ekran kartının kullandığı Pci Express x16 slotunu 8x hızında kullanmanıza sebep oluyor bu da %3-4 arası bir performans kaybına sebep oluyor.

2933MHz CL15 (Ali Güngör'ün söylediğine göre 3200MHz CL16dan %0,5 daha performanslı) 8GB Single Channel RAM kullanıyorum.(Performansa kesinlikle etki ediyor en kısa sürede Dual-Channel'e geçeceğim.)
Monitörüm evet FULL HD.
Size bir kötü haber daha vereyim, Ryzen mimarili APU işlemciler, harici ekran kartının kullandığı Pci Express x16 slotunu 8x hızında kullanmanıza sebep oluyor bu da %3-4 arası bir performans kaybına sebep oluyor.
https://www.itopya.com/dh-a2-r3-130...x570-4gb-8gb-ddr4-1tb-disk-gaming-bilgisayar/
aslında itopya dan internetten bu toplu sistemi bu kadar uygun görünce almayı düşündüm

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı