R3 2200G ve RX 570 Darboğaz yapar mı?

Bütçe
900-1000
Google'dan bottleneck test diye aratarak hangi işlemciyle hangi ekran kartının darboğaz yapıp yapmadığını öğrenebilirsin. Ben senin için baktım ve %2 oranında gösteriyor gayet iyi bir değer darboğaz sıkıntısı yaşamazsın. Kendin de bak bir kez ama :)

Son düzenleyen: Moderatör:
APU işlemcisinde darboğazı engellemek içi çift kanal RAM kullanmak önemlidir. Bence işlemciyi satıp R5 1600 alıp ekran kartı alın. Zaten forumda çok konu var darboğaz hakkında. Satmayacağım derseniz onun yanında ekstra bir RAM almanızı öneririm. Ürün temin edilememektedir yazıyor bu arada. RX 570 ideal olur.

googledan bottleneck test diye aratarak hangi işlemciyle hangi ekran kartının darboğaz yapıp yapmadığını öğrenebilirsin.Ben senin için baktım ve %2 oranında gösteriyor gayet iyi bir değer darboğaz sıkıntısı yaşamazsın.Kendin de bak bir kez ama :)
Teşekkür ederim 🙏
APU işlemcisinde darboğazı engellemek içi çift kanal RAM kullanmak önemlidir. Bence işlemciyi satıp R5 1600 alıp ekran kartı alın. Zaten forumda çok konu var darboğaz hakkında. Satmayacağım derseniz onun yanında ekstra bir RAM almanızı öneririm. Ürün temin edilememektedir yazıyor bu arada. RX 570 ideal olur.
Şuan tek kanal ram kullanıyorum ilerde yükselticem ekran kartı alınca sorun olurmu tek kanal ram? Teşekkürler

Teşekkür ederim o halde 1 tane 4 gb 2400mhz ram almalıyım değilmi?
Hayır, 8 GB 2400 MHz alın. Hatta elinizdeki RAM'in modeliyle aynı olursa daha da iyi olur.
PSU için bunlara bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı