R3 2200G ve RX 570 Darboğaz yapar mı?

Yani sorun işlemci değilse, işleci benim için yetmez mi çok fazla oyun oynamıyorum sadece csgo,pubg gibi oyunlar yani işlemci bu kadar kötü mü gerçekten?
Aynı sistemimiz var, fark olarak RAM var bir tek. PUBG’de işlemci kullanımı %90-100, full ayarlarda da böyle, yetersiz geliyor. Bu tür oyunlar işlemciye çok yükleniyor, yetersiz kalıyor 2200G. 65-90 FPS alıyorum PUBG yüksek ayarlarda, ama iyi bir işlemci olsa 10-15 FPS oynar diye düşünüyorum.

Aynı sistemimiz var, fark olarak RAM var bir tek. PUBG’de işlemci kullanımı %90-100, full ayarlarda da böyle, yetersiz geliyor. Bu tür oyunlar işlemciye çok yükleniyor, yetersiz kalıyor 2200G. 65-90 FPS alıyorum PUBG yüksek ayarlarda, ama iyi bir işlemci olsa 10-15 FPS oynar diye düşünüyorum.
CSGO oynuyor musunuz, oynuyorsanız onda kaç fps alıyorsunuz ve pubg de hangi çözünürlükte hangi ayarlarda kaç fps alıyorsunuz anlamadım da.

CSGO oynuyor musunuz, oynuyorsanız onda kaç fps alıyorsunuz ve pubg de hangi çözünürlükte hangi ayarlarda kaç fps alıyorsunuz anlamadım da.
CS:GO, 4:3 1280x1024 orta ayarlarda +140 oynuyorum. Yerine göre 200-240 oluyor tamamen mapa bağlı yani. PUBG çok oynamıyorum, Full HD çözünürlük yüksek grafiklerde o FPS’yi alıyorum. Ordaki değerler de yine mapa bağlı, ama 60’ın altına çok nadir düşüyor.

kanka ram alıcaksan şöyle yap çözünürlük yüksekde oyna yani işlemciye binen yükü azalt öyle oyna sıkıntı yaşamazsın sonrasında da bi işlemci alırsın olur biter
dostum işte bak şimdi evdeki televizyonu denedim 1280.1024 yaptım çözünürlüğü bu sefer fps daha fazla düştü 150-100 arası sabit oldu yani anlamadım ben.
csgooo.png

CS:GO, 4:3 1280x1024 orta ayarlarda +140 oynuyorum. Yerine göre 200-240 oluyor tamamen mapa bağlı yani. PUBG çok oynamıyorum, Full HD çözünürlük yüksek grafiklerde o FPS’yi alıyorum. Ordaki değerler de yine mapa bağlı, ama 60’ın altına çok nadir düşüyor.
Aynı işlemci aynı ekran kartı var, sadece ram farkı var bide ssd sanırım bunlar bu kadar etkiler mi?

SSD etkilemez ama RAM çok fazla etkiliyor, bir de işlemcim 3.9 GHz overclocklu. RAM’ler de 3200 MHz’de, 3-5 de olsa burdan da FPS geliyor.

SSD etkilemez ama RAM çok fazla etkiliyor, bir de işlemcim 3.9 GHz overclocklu. RAM’ler de 3200 MHz’de, 3-5 de olsa burdan da FPS geliyor.
OC felan hiç anlamıyorum ona bir şey diyemem, benim ram ise 3000mhz 1 adet daha 3000mhz alsam uygun mudur, birde OC ne oluyor tam olarak ne işe yarıyor.

OC felan hiç anlamıyorum ona bir şey diyemem, benim ram ise 3000mhz 1 adet daha 3000mhz alsam uygun mudur, birde OC ne oluyor tam olarak ne işe yarıyor.
OC yaptığınız bileşeni güçlendiriyor, çok da gerekli olmayabiliyor aslında. RAM eklemeniz yeterli olacaktır. Mümkünse aynı RAM’den alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı