Çözüldü R3 2200G yerine R5 3600 takınca görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Toggy4

Femtopat
Daha fazla  
Önceki işlemcim R3 2200G az önce R5 3600 2.el Letgo vasıtasıyla aldım işlemcinin kendisi 3 ay kullanılmış ve bir sorun yok gözüküyordu fakat eve gelip işlemciyi takip PC'yi çalıştırdığımda anakartimda sarı ışık yanıyor ve ekran gelmediğini fark ettim. Dolandırılmış olma ihtimalim var mı? Yoksa çözüm yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öylesine esti ve bende arka mahallede bulunan bilgisayarcı abimize götürdüm kendisinde eski nesil işlemci bulunmuyordu arkadaşımdan rica ederek işlemcisini alıp ona götürdüm kurcalamasina rağmen anakart start almadı biraz daha inceledi ve anakartin arka CPU kismina ince termal macun izleri gördü her birini fırçayla temizledi BIOS pinlerini cikartip taktı ve anakart start verdi bu sayede görüntüde gelmiş oldu BIOS'u guncelledik, yeni işlemciyi takmamizla beraber görüntü de gelmiş oldu. Diğer teknik servisler sıradan bilgisayarcilar 480 200 derken adam 100 TL ver yeterli dedi. Başımızdan eksik etmesin.
Evet harici ekran kartım var GTX 1050 ti ekran kartına bağlı VGA ve hdmı kablom bulunuyor ikiside sorunsuz çalışıyor, işlemcimin üzerine para verip r5 3600 aldım fakat biosu guncelleyemiyorim çünkü elimde eski işlemcim yok teknik servis 480 TL dedi değer mi sizce
Bizim forumun FBI departmanından çalışanları 😎. Ayrıca arkadaşa ulaşabilen var mı halen yazmadı?

Burdayım 😆.
İşlemcinin bozuk çıkma ihtimali sizce var mıdır 3 ay önce alınmış bir işlemci...

Evet harici ekran kartım var GTX 1050 ti ekran kartına bağlı VGA ve hdmı kablom bulunuyor ikiside sorunsuz çalışıyor, işlemcimin üzerine para verip r5 3600 aldım fakat biosu guncelleyemiyorim çünkü elimde eski işlemcim yok teknik servis 480 TL dedi değer mi sizce

Burdayım 😆.
İşlemcinin bozuk çıkma ihtimali sizce var mıdır 3 ay önce alınmış bir işlemci...
Ne oldu büyük bir ihtimal biliyor musun? BİOS'da görüntü çıkışı anakart'ta kaldı ve sen şuan düzeltemiyorsun. Sanırsam vardı öyle bir ayar forumda denk gelmiştim.

Sizce çözebilir mi teknik servis işlemci bozuk çıkma ihtimali var mı, endişelenmeli miyim?

İşlemciyi almadan önce satıcı kişi size işlemcinin çalıştığına dair bir kanıt gönderdi mi hocam? Yani işlemciyi almadan önce çalıştığına emin miydiniz?
Sizce çözebilir mi teknik servis işlemci bozuk çıkma ihtimali var mı, endişelenmeli miyim?

Bozuk çıkma ihtimali vardır hocam. Ancak dış görünüşünde yani pinlerinde vesaire sorum görünmüyorsa işlemci öyle kolay bozulabilen bir parça değil. Servise göndermekten başka çaresi yok. Ama önce satın aldığınız yere durumu anlatın ve işlemcinin çalıştığına dair bir kanıt isteyin. Bana kalırsa anakarta BIOS güncellemesi yapmalısınız.

İşlemciyi almadan önce satıcı kişi size işlemcinin çalıştığına dair bir kanıt gönderdi mi hocam? Yani işlemciyi almadan önce çalıştığına emin miydiniz?

Bozuk çıkma ihtimali vardır hocam. Ancak dış görünüşünde yani pinlerinde vesaire sorum görünmüyorsa işlemci öyle kolay bozulabilen bir parça değil. Servise göndermekten başka çaresi yok. Ama önce satın aldığınız yere durumu anlatın ve işlemcinin çalıştığına dair bir kanıt isteyin. Bana kalırsa anakarta BIOS güncellemesi yapmalısınız.
Kanıt şöyle gönderdi görüntülü konuştuk CPU id ve stress test yaptı izledim gayet sorunsuz idi sonra konuşmayı kapatınca getirdi ve yollarımızı ayırdık pinlerinde hivbir sorun yok 3 aylık işlemci termal macunu kurumuş onu da değiştirdim yarın ez update ile biosu guncelleyecegim bir arkadasimda r3 2200g model işlemci mevcut

Yeni konular

Geri
Yukarı