R3 2200U Laptop durupdururken ses çıkarıyor ve donuyor

crydqqr

Hectopat
Merhaba. Yazılımcı olarak aktif olarak gün içinde bilgisayar kullanıyorum. Ve son 1 haftadır sürekli bu sorun başıma gelmeye başladı, önceden olmuyordu. Laptop aniden donuyor ve saçma bir takılma sesi çıkarıyor. İnternette videolarda aradığımda sesin buna benzer bir şey olduğunu söyleyebilirim: Youtube
Ayrıca ara ara sistem boştayken fan kendi kendine kafayı yemiş vaziyette dönüyor. Oyun oynasam neyse diyeceğim ama bu durum normal mi?
Hiçbir işlem yapamadığımdan dolayı tuşa uzun basarak resetlemek zorunda kalıyorum. Tüm yazdığım kodlar boşa çıkıyor ve sinir harbi yaşıyorum. Mavi ekran verse dump dosyasını atardım. Onu da vermiyor. O sebeple hata ne onu da bilmiyorum.
Oyun oynamıyorum. Sadece birkaç Chrome sekmesi ve phpstorm adlı kod yazmamı sağlayan bir IDE açık. Bir de ufak tefek gerekli yazılımla alakalı programlar açık.
Fakat önceden bunları kullanırken bir sıkıntı yaşamıyordum. Son 1 haftadır günde en az 3 kez bu olay başıma geliyor. Aşağıda birkaç bilgiler ekledim. Eklememi istediğiniz başka bilgiler varsa eklerim. Yeter ki sorun çözülsün.
Sistem bilgileri:
Genel bilgi.

systeminfo1.jpg

Ayrıntılı bilgi.

systeminfo2.jpg

Malwarebytes sonuçları:
Normal tarama.

malwarebytes1.jpg

Ayrıntılı tarama.

malwarebytes2.jpg

HDD Tune Pro sonuçları:
Error scan sekmesi.

httune1.jpg

Health sekmesi.

httune2.jpg

Memtest86 sonuçları:
Test sonu ekranı.

memtest1.jpg

Sonuç ekranı.

memtest2.jpg

AIDA64 stability test sonuçları:
Test sonu ekranı.

AIDA64-1.jpg

Format durumu: Yeni atıldı ve güncel lisanslı Windows 10 kullanılıyor.
Driver: Tüm Driver'lar cihazın kendi sitesinden ve orijinal olarak indirildi ve Windows Update'in güncellemeleri de tamamlandı.
Aklıma gelen diğer genel bilgiler:

genelbilgiler1.jpg

Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Bu problem için laptop değiştirmek istemiyorum. Şu an için öyle bir şey mümkün değil benim açımdan. Eğer bilginiz varsa ve paylaşırsanız müteşekkir olurum. İşimin arasında bu konuyu açtım yanlış bir şey yaptıysam affola.
Günceldir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı