R3 2200U laptop için yükseltme önerisi

subutayy

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, elimde bir laptop var ve biraz performansını yükseltmek istiyorum. Özellikleri altta. Daha iyi performans için buna ne yapılabilir? Yoksa işlemcisi çok mu kötü, uğraşmaya değmez mi?
  • AMD Ryzen 3 2200U with Radeon Vega Mobile GFX 2.50 GHz
  • 8,00 GB (kullanılabilir: 5,90 GB)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminiz galiba 32 Bit. Yeni generasyon bir işlemci oldugu için upgrade yapilamayabilir SSD takarsaniz hizlanabilir RAM'ida 16 GB yapabilirseniz bir de 64 Bit bir işletim sistemide kurarsaniz sistem uçar fişek gibi olur.

İşletim sisteminiz galiba 32 Bit. Yeni generasyon bir işlemci oldugu için upgrade yapilamayabilir SSD takarsaniz hizlanabilir RAM'ida 16 GB yapabilirseniz bir de 64 Bit bir işletim sistemide kurarsaniz sistem uçar fişek gibi olur.
U modelli işlemciler genel olarak düşük güç tüketimi için geliştiriliyorlar ondan dolayı fazla ısınıp performans düşürebilirler ancak sistemin daha rahat çalışmasını istiyorsanız 8 GB RAM daha ekleyebilirsiniz.

64bit ve ssd var ama az 128 gb..

geçen bi tamirci, şimdi almaya kalksan bu performansta pc'yi 5 6 bin liraya bulamazsın. ddr4 rami falan var dedi, ordan kafam karıştı benim.

bi de ram eklemek işlemci kötüyse bir işe yaramıyor diye bir şey okumulştum. bu yalan o zaman arkadaşlar? ram ekleme, bir de termal macun değiştiririm. güzel de bir format atılır. ortalama işi görür bu laptop o zaman?

ha birde geçenlerde sıvı dökülmüştü üstüne, silip kullanmaya devam ettim. 10 gün sonra açılmadı. bilmez halde söktüm tatkım :D anakartı falan çıkardım. klavye iptal olmuş, power tuşu falan oksitlenmiş. bende tornavida ile kısa devre yaptırıp açtım daha da kapatmadım. tüketimi azsa çok iyi :D

içini açarken farkettim ki, içindeki bakır boru baya eski ve kötü görünüyor. o değişiyor mu arkadaşlar? bi fark eder mi değiştirsem ısınma için?

Yeni konular

Geri
Yukarı