Çözüldü R3 2200U sistem kısmen kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmet Kayra

Hectopat
Daha fazla  
Herksese selamlar. Acer Aspire A315-41G laptopum var. AMD Ryzen3 2200u, 8 GB DDR4 RAM, 128 GB SSD ve 1TB HDD'ye sahip. Son 1 aydır laptop bir değişik çalışıyordu. Değişikten kastım; bilgisayarı açtığımda küçük simgelerin yüklenmemesi, hiçbir uygulamaya girmemesi, bazen bilgisayarın kendi kapanmayıp elle kapatmam gerekmesi gibi. Ve daha bu sabah bilgisayarı açtığımda yine böyle bir sorun yaşadım. "bu bilgisayar" klasörüne bile giremiyor, başlat menüsüne tıkladığımda bilgisayar takılıyor ve imleç dönmeye başlıyor. Bunun sorunu ne olabilir? Bu sorunu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Sorunun HDD'den olduğunu anladığımda HDD'yi söktüm. Bir sorun yok gibi duruyordu. Çünkü EFI bölüntüsü HDD'ye kurulu HDD olmadan bilgisayar açılmıyor. Ben de yazılımsal bir sorun olduğunu düşündüm ve BIOS ayarlarını sıfırladım. Ve sorun çözüldü. @349398 hocamın dediği gibi HDD sentinel ile sağlık ve performans durumlarına baktım. Sonuç hepsi %100. konuyu çözüldü olarak işaretleyebiliriz.
Hayır, ama şunu farkettim sadece HDD üzerindeki uygulamaları açamıyorum bu bilgisayara girdiğimde HDD üzerindeki bölümlerin verilerini vermiyor. Ve HDD üzerinde kurulu olan uygulamaların kısayolları yüklenmiyor

Sorunun HDD'den olduğunu anladığımda HDD'yi söktüm. Bir sorun yok gibi duruyordu. Çünkü EFI bölüntüsü HDD'ye kurulu HDD olmadan bilgisayar açılmıyor. Ben de yazılımsal bir sorun olduğunu düşündüm ve BIOS ayarlarını sıfırladım. Ve sorun çözüldü. @349398 hocamın dediği gibi HDD sentinel ile sağlık ve performans durumlarına baktım. Sonuç hepsi %100. konuyu çözüldü olarak işaretleyebiliriz.

Çözüm

Geri
Yukarı