R3 2300X - RX 570 sistemde 180 Hz'de kasma hissi

zort12345

Attopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben yeni bir monitör aldım Gigabyte 23.8 G24F-2 modeli bu sistemim çok iyi degil RX 570 2300X 16 GB 3000MHz RAM'lerim var mesela BF1 girdigimde 100 FPS düşük ayarlarda oyun çok fazla kasıyor Minecraft giriyorum onda bile sag sola hızlı dönünce sanki droplanıo LoL de inseda da denedim onlarda bir sorun olmadı ama eski monitörüm VA panel 72 Hz di onda BF1 az bir şey droplanıodu ama hiç bu kadar kasmıodu V-Sync açtım gene aynı Hz düşürttüm gene düzelmedi yardımcı olusanız çok sevinirim.

Acaba kasmak sandığınız şey monitörün ghostinglenmesi veya monitörün aktif HZ'sinden düşük olan FPS kaynaklı görüntü yırtılması olabilir mi?

2300X, BF1 gibi işlem gücü yüksek oyunlarda yetersiz kalabilir kasma bundan dolayı büyük ihtimal.

Eski monitörümde bu kadar droplanmıodu.

Acaba kasmak sandığınız şey monitörün ghostinglenmesi veya monitörün aktif HZ'sinden düşük olan FPS kaynaklı görüntü yırtılması olabilir mi?
hz düşürmeyi denedim olmadı fps sabitledim olmadı freesync açtım oda olmadı dikey eşitleme açtım oda işe yaramadı bilmioyorum eski monitörde böyle bir sorunum yoktu fps oyunlarında böyle yapıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı