R3 2300X RX570 PUBG'de FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

berat ahmet

Centipat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 8+8 16 GB 3000MHZ CL16
Ekran kartı
RX 570
Anakart
Asrock A320M HDV r4.0
İşlemci
Ryzen 3 2300X
PUBG oynarken drop giriyor. FPS 60 üstü ama kasıyor gibi anlayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
2300X ile darboğaz olması çok saçma. Çözünürlük nedir? CPU ve GPU kullanımı nedir?

Kullanımlar: CPU 95-100 genellikle 99-100 GPU 35-55 falan. FPS yüksek ama droplar kasmalar giriyor, bildiğin darboğaz işte. Araştırdım biraz webde, işlemci sanallaştırma kapatınca oluyor dediler denedim GPU kullanım 70-80 falan oldu ama neredeyse aynı düzelen bir şey yok. İllallah ettirdi inan, yardımcı olabilirsen çok sevinirim.
Çözünürlük 1920x1080.

Kullanımlar: CPU 95-100 genellikle 99-100 GPU 35-55 falan. FPS yüksek ama droplar kasmalar giriyor, bildiğin darboğaz işte. Araştırdım biraz webde, işlemci sanallaştırma kapatınca oluyor dediler denedim GPU kullanım 70-80 falan oldu ama neredeyse aynı düzelen bir şey yok. İllallah ettirdi inan, yardımcı olabilirsen çok sevinirim.
Çözünürlük 1920x1080.

Grafik yükseltip deneyebilir misiniz?

Nasıl yapılıyor kısaca soyler misiniz?

Radeon Software'i açın oradan sağ üstteki ayarlar simgesine basın ve ekran kartı kısmına gelin. Oradan ayarlanıyor gibi bir kısım olması lazım oraya girin ve güç yönetimi seçeneğini açıp +%50 yapın. MSI Afterburner kapalı olsun yoksa çakışırlar.

Radeon Software'i açın oradan sağ üstteki ayarlar simgesine basın ve ekran kartı kısmına gelin. Oradan ayarlanıyor gibi bir kısım olması lazım oraya girin ve güç yönetimi seçeneğini açıp +%50 yapın. MSI Afterburner kapalı olsun yoksa çakışırlar.

GPU ayarlanıyor buradan CPU değil herhalde.

Dosya Ekleri

• vv.PNG
    vv.PNG
    229,8 KB · Görüntüleme: 9

Yeni konular

Geri
Yukarı