Çözüldü R3 2300X sistem siyah ekranda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lolipopluşeker

Centipat
Bugün monitörün fişini çekmek zorunda kaldım. Yerine takıp PC'yi açtığımda Rainbow girdim ve fark ettim ki sadece mouse hareket ettirince veya klavyenin tuşlarına basınca siyah ekran olup 2 saniye sonra düzeliyor. Ekran tipini tam ekrandan pencereye alınca sorun düzeliyor ve bu sorun diğer oyunlarda da oluyor, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Sistem:
AOC G2460PF 24" 144 Hz.
ASUS RX570 ROG STRIX 4 GB GDDR5.
AMD Ryzen 3 2300X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hiçbişey değişmedi yine aynı. HDMI ile denedim bu seferde droplanma var hz düşüyor
Şimdi denediğim bazı şeyleri yazıyım.
1- Monitörün driverlerini güncelledim bir şey değişmedi.
2- Hz'yi 59'a kadar sırasıyla düşürdüm ve sadece 59'da düzeldi 59 üstüne çıkmıyor.
3- Bir de Radeon Software'dan FreeSync'yi kapatayım oyun içinden açayım dedim evet oldu yırtılmalar gitti ama her uygulamada bu seçenek yok. Kimsemi bilmiyor ya biri yardım etsin.
ASUS ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING AMD Display Driver v.17.10 for Windows 10 64-bit, 7 64-bit. bu linki indirip kursam sorun çıkar mı 2017 versiyon
Bugün monitörün fişini çekmek zorunda kaldım. Yerine takıp PC'yi açtığımda Rainbow girdim ve fark ettim ki sadece mouse hareket ettirince veya klavyenin tuşlarına basınca siyah ekran olup 2 saniye sonra düzeliyor. Ekran tipini tam ekrandan pencereye alınca sorun düzeliyor ve bu sorun diğer oyunlarda da oluyor, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Sistem:
AOC G2460PF 24" 144 Hz.
AMD Ryzen 3 2300X.

Yaptım Radeon Software'den FreeSync AMD için ayarla yerine açık yaptım oldu.

Sistem:
AOC G2460PF 24" 144 Hz.
AMD Ryzen 3 2300X.

FreeSync kapatınız, hem monitörden hem Radeon ayarlarından.

Hocam, siyah ekran sorunu genelde sürücü kaynaklı olur. DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar yükleyin. Muhtemelen düzelecektir.

Hocam, siyah ekran sorunu genelde sürücü kaynaklı olur. DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar yükleyin. Muhtemelen düzelecektir.

Hocam, denedim olmadı Radeon Software'den FreeSync'yi kapattığımda durum düzeliyor ancak bu seferde ekranda FPS yüksek olmasına rağmen ekranda tearing oluyor.
FreeSync kapatınız, hem monitörden hem Radeon ayarlarından.

Bu seferde ekranda tearing oluşuyor.

Hocam, DP ile mi HDMI ile mi kullanıyorsunuz?

Hiçbişey değişmedi yine aynı. HDMI ile denedim bu seferde droplanma var hz düşüyor
Şimdi denediğim bazı şeyleri yazıyım.
1- Monitörün driverlerini güncelledim bir şey değişmedi.
2- Hz'yi 59'a kadar sırasıyla düşürdüm ve sadece 59'da düzeldi 59 üstüne çıkmıyor.
3- Bir de Radeon Software'dan FreeSync'yi kapatayım oyun içinden açayım dedim evet oldu yırtılmalar gitti ama her uygulamada bu seçenek yok. Kimsemi bilmiyor ya biri yardım etsin.
ASUS ROG-STRIX-RX570-4G-GAMING AMD Display Driver v.17.10 for Windows 10 64-bit, 7 64-bit. bu linki indirip kursam sorun çıkar mı 2017 versiyon

Sistem:
AOC G2460PF 24" 144 Hz.
AMD Ryzen 3 2300X.

Yaptım Radeon Software'den FreeSync AMD için ayarla yerine açık yaptım oldu.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı