Çözüldü R3 3100 GTX 1650S mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

ibrahimmkrdg

Decapat
Daha fazla  
R3 3100 - 1650 Super.

10 aylık sistemde ilk kez mavi ekran yedim. Minidump paylaşıyorum, acaba bakar mısınız? Ve şunu ekleyeyim; bugün NVIDIA'nın yeni driver'ını kurmustum. Kurduktan sonra PC'ye reset atmamıstım. Kurduktan 4 saat sonra falan, arka planda bir şey de acık değildi, Twitch yayını izlerken Windows arama kısmına tıkladım ve dondu. Sonra da mavi ekran verdi.

@erengore

Son düzenleme:
Çözüm
DDU ile sildikten sonra tekrar GeForce Experience'dan bir önceki güncellemeyi mi yüklemeliyim yoksa hiç gefore Experience gir miyim başka bir yerden mi yüklemeliyim?

Kartınız NVIDIA GTX 1650 Super modeli ise DDU ile kaldırıp bunu kurun. Geforce Driver Results | NVIDIA (ek olarak driverlar için orijinal sitesi hariç bir site/programdan indirme yapmayın.)

Ve klavye fare dısında sadece kulaklık var.
Çıkarın.
O sürüm WHQL yani Windows üzerinde test edilmiş ve onaylamış bir sürücü. Sıkıntı yapmaz hocam dediklerimi yapın yeterli. DDU ile sağ kısımdan ekran kartı ve markasını seçip, sol üst kısımda yer alan temizle ve yeniden başlata basın. Açıldıktan sonra attığım sürücüyü kurun ve sistemi yeniden başlatın. Bu sırada ekran gidip gelmesi gibi durumlar olağan, endişe etmeyin.

Gördüğüm kadarıyla BIOS'unuz eski güncelleyin.
Bu rehberi uygulayın.

SFC scannow yapmıstım hocam hiçbir sorun çıkmadı. BIOS'u da sanırım bir önceki sürüm. Ama BIOS güncellemesini bilmiyorum bulaşmak istemedim
Bildirim gelmesi için yazıyorum bu mesajı. Bekliyorum sonuçları.
indiriyorum şu an güncellemeyi. ekran çözünürlüğünün 1024.768 dönüşmesi normal sanırım

SFC scannow yapmıstım hocam hiçbir sorun çıkmadı. BIOS'u da sanırım bir önceki sürüm. Ama BIOS güncellemesini bilmiyorum bulaşmak istemedim.

İndiriyorum şu an güncellemeyi. Ekran çözünürlüğünün 1024.768 dönüşmesi normal sanırım.

Bilmiyorsanız dokunmayın hocam. Kaldırdıktan sonra düşmesi normal çünkü kartın sürücüsü yok. Kurulum yapınca düzelir.

Buna ne gerek var ki? Windows dosyaları bir zarar görmemiş.

Hocam ben her mavi ekrandan sonra yaparım genelde. Mavi ekran dosya bozmamış olabilir ama başka bir şekilde bozulma ihtimali olduğu için dedim.

Geri
Yukarı