R3 3100 GTX 1650S sistemde darboğaz

batuhanopoz

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemin özellikleri;
B450M
Ryzen 3 3100
GTX 1650 Super
2x8 RAM
480 GB SSD

Soruna gelecek olursak, genellikle sorun yaşamadığım sistemde Battlefield 1 oyununda online modda darboğaz yaşıyorum, soruna hala çözüm bulamadım. Anlık olarak atıyorum 90'dan 50'lere düşüyor birden ve drop yaşıyorum.

Yapılan işlemler;
Antivirüs tarama
Windows dosyaları kontrol etme
DDU ile driver kaldırıp sıfırdan kurma
Oyunun dosya bütünlüğünü doğrulama
Oyunu Ultra ayarlarda çalıştırıyorum
17D3E78D-9268-4204-A8BD-86E873290972.jpeg

DFADC447-1D96-4EF3-B0BB-4AF43A3D6490.jpeg

Öncelikle sistemin özellikleri;
B450M
Ryzen 3 3100
GTX 1650 Super
2x8 RAM
480 GB SSD

Soruna gelecek olursak, genellikle sorun yaşamadığım sistemde Battlefield 1 oyununda online modda darboğaz yaşıyorum, soruna hala çözüm bulamadım. Anlık olarak atıyorum 90'dan 50'lere düşüyor birden ve drop yaşıyorum.

Yapılan işlemler;
Antivirüs tarama
Windows dosyaları kontrol etme
DDU ile driver kaldırıp sıfırdan kurma
Oyunun dosya bütünlüğünü doğrulama
Oyunu Ultra ayarlarda çalıştırıyorum
Eki Görüntüle 913414
Eki Görüntüle 913415
Intel 10100F kulanıyorum, aynı güçte bir işlemci az çok. BF1 Online'da kullanım %80 gibi oluyor maks ve fps düşüşü yemiyorum. Problem başka bir şeyden kaynaklı da olabilir.

Intel 10100F kulanıyorum, aynı güçte bir işlemci az çok. BF1 Online'da kullanım %80 gibi oluyor maks ve FPS düşüşü yemiyorum. Problem başka bir şeyden kaynaklı da olabilir.

Intel ve AMD apayrı bir dünya Core thread sayısı olabilir ama diğer şeyleri bambaşka mimarisi mesela. Ama sorun onla alakalı olmayabilir ben i5 7200u 2/4 le darboğaz yemiyorum. 940MX ile

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Ekran kartı olarak ise OC'lu 1660 Super kullanıyorum. Aktif olarak BF1 oynuyorum, en yüksek ayarlarda. Bende darboğaz yok.
Oyunda ölçeklendirme ayarı mevcut, tam adını hatırlayamadım. Muhtemelen %75 veya %100'dedir. Onu biraz yükseltip dener misiniz?

Battle fielddan başka bir oyunda oluyor mu?
Hayır olmuyor
O işlemci 2060 Super bile besler. Olması imkansız. Başka bir sorununuz var. PSU markası umarım düzgün bir şeydir. Ayrıca BIOS ne zaman güncellendi? Chipset vs. yüklü demi?
Bios güncel gözüküyor psu 650w 80+ sharkoon
Aynı işlemciyi kullanıyorum. Ekran kartı olarak ise OC'lu 1660 Super kullanıyorum. Aktif olarak BF1 oynuyorum, en yüksek ayarlarda. Bende darboğaz yok.
Oyunda ölçeklendirme ayarı mevcut, tam adını hatırlayamadım. Muhtemelen %75 veya %100'dedir. Onu biraz yükseltip dener misiniz?
Denemiştim %120 civarına yükseltip yinede aynı şekilde anlık droplar yaşanıyor
Intel 10100F kulanıyorum, aynı güçte bir işlemci az çok. BF1 Online'da kullanım %80 gibi oluyor maks ve fps düşüşü yemiyorum. Problem başka bir şeyden kaynaklı da olabilir.
Valla çözüm bulamadım hocam yani sadece battlefield da oluyor başka arkadaşlarda bende olmuyor diye belirtiyolar
3100 ile 1660 Super darboğaz yapmaz.
Yav hocam yapmaz da battlefieldda 1650 super kullanmama rağmen yapıyor 100 den 50 fps e birden düştüğünde oyun takılıyor olanı söylüyorum yani
BF1 online işlemciye çok yüklenen bir oyun maalesef. 200 TL civarı kule tipi bir soğutma alıp 3100’ü OC’layabilirsiniz.
İşlemci bronze sample çıktığı için stok soğutucuyla pek bişey yapamıyorum 4ghz e anca çıkıyor
BF onlineda bende benzer durum yaşıyorum. CPU'ya çok yük bindiren bir oyun özellikle de multiplayer modda.
Doğrudur hocam ya yani en sevdiğim en çok oynadığım oyunlardan biri ama böyle sıkıntılar sinir bozuyor

Son düzenleme:
Hayır olmuyor

Bios güncel gözüküyor psu 650w 80+ sharkoon

Denemiştim %120 civarına yükseltip yinede aynı şekilde anlık droplar yaşanıyor

Valla çözüm bulamadım hocam yani sadece battlefield da oluyor başka arkadaşlarda bende olmuyor diye belirtiyolar

Yav hocam yapmaz da battlefieldda 1650 super kullanmama rağmen yapıyor 100 den 50 fps e birden düştüğünde oyun takılıyor olanı söylüyorum yani

İşlemci bronze sample çıktığı için stok soğutucuyla pek bişey yapamıyorum 4ghz e anca çıkıyor

Doğrudur hocam ya yani en sevdiğim en çok oynadığım oyunlardan biri ama böyle sıkıntılar sinir bozuyor
RAM frekansı nedir?

RAM frekansı 2666 giriş hali denendi 3000 MHz d.o.c.p denendi ekstra 3200 denendi değişim görünmedi
Bu arada sadece Online Mode da oluyor bu darboğaz hikaye modunda sorun yok.

Oyunla alakalı zaten BF1 MP deli gibi işlemci sömüren bir oyun diğer oyunlarda ve offline de bir sorun yoksa yapacak ek bir şeyimiz yok.

bf1'de ilk oyuna girdiğim dakikalarda drop oluyor sonra düzeliyor, aynı şekilde 1-2 arkadaşımda da böyle.

2060 + 10750h kullanıcısıyım.
Hocam senin işlemci mobil olmasına rağmen fazlasıyla güçlü ryzen 3 serisinden o yüzden sende daha çabuk toplar
Oyunla alakalı zaten BF1 MP deli gibi işlemci sömüren bir oyun diğer oyunlarda ve offline de bir sorun yoksa yapacak ek bir şeyimiz yok.
Aynen ona kanaat getirdim. Multiplayer çok fazla işlemci gücü istiyor 4 çekirdek yetmiyor. diğer forumlarda baya yalancı çıkarıldım ve uyarı aldım bu konu yüzünden yani sırf 3100 1650 supere darboğaz yapıyo dediğim için teşekkürler bütün cevaplarınıza..
Oyun içi ayarlarınız ne?
Konuda belirtmiştim ama ultra ayarlar hepsi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı