R3 3100 hız aşırtma yaptıktan sonra No Signal hatası

405668

Hectopat
Makaleler
4
3.6GHz'e sabitleyip, Auto voltajda iken BIOS'tan çıkarken bir sorunla karşılaşmıyorum lakin 4.4GHz 1.175V, 1.182V verdiğim zaman BIOS'dan çıkarken "No Signal" hatası alıyorum. Bilgisayarı kapatıp açınca da "American Megatrends" ekranında kalıyor, ve sadece F1'e basabiliyorum, F1'e basınca da BIOS'a gidiyorum BIOS'dan çıkarken ise yine "No Signal" alıyorum. Yardımı olabilecek var mı?

Anakartım: ASUS B450M Dragon.
İşlemcim: Ryzen 3 3100 Platin silikon.
Stok soğutucu.

Stok soğutucu ile OC yapmanızı pek önermem, BIOS pilini çıkartıp biraz bekleyin, sonra takın.
Video yardımı ile yapabilirsiniz daha önce yapmadıysanız.

Stok soğutucu ile OC yapmanızı pek önermem, Bios pilini çıkartıp biraz bekleyin takın sonra.
Stok soğutucuyla 4.4GHz 1.175V 78 derecelerdeydi %100 yükte, ondan sonra BİOS ayarlarımı sıfırlamam gerekti onsan sonra geri eski ayarlarıma dönemedim.

3.6GHz'e sabitleyip, Auto voltajda iken BIOS'tan çıkarken bir sorunla karşılaşmıyorum lakin 4.4GHz 1.175V, 1.182V verdiğim zaman BIOS'dan çıkarken "No Signal" hatası alıyorum. Bilgisayarı kapatıp açınca da "American Megatrends" ekranında kalıyor, ve sadece F1'e basabiliyorum, F1'e basınca da BIOS'a gidiyorum BIOS'dan çıkarken ise yine "No Signal" alıyorum. Yardımı olabilecek var mı?

Anakartım: ASUS B450M Dragon.
İşlemcim: Ryzen 3 3100 Platin silikon.
Stok soğutucu.
Bir şeyler ters gitmiş olabilir.Bios pilini çıkarıp açarsanız görüntü verecektir.

Kendimden örnek vermek istiyorum. Benim de Ryzen 3600 işlemcim var ve 1.15 voltaj ile 4.4 GHz de çalıştırıyordum. Bir hata rastlamadım ilk 1 hafta ama sonra restart atmaya başladı. Voltaj şu an 1.2 de ve 4.2 GHz de stabil çalışıyor.
4.2GHz 1.175V yeterli mi? Deneyeyim mi?

Geri
Yukarı