R3 3100 RX 570 sistemde oyun performansı nasıl arttırılır?

cenkilgaz

Picopat
Yer
Mersin
Sistemimde oyun oynarken genelde Alt Tab atınca Discord'ya da Chrome gibi uygulamaları kullanmakta zorlanıyorum. Ya donuyor takılıyor ya da çok yavaş çalışıyor. Üstelik Discord ve Chrome açıkken aşırı bir drop sorunu yaşıyorum. Bunlar kapalıyken çok daha rahat oyun oynuyorum. Sizce sebebi neden kaynaklı olabilir? Ne gibi bir yükseltme yapabilirim?

İşlemci: Ryzen 3 3100.
Ekran kartı: MSI RX 570 Gaming X 4 GB.
Anakart: ASRock A320M-HDV r4.0
RAM: 1x8GB 3200MHz G.Skill
Depolama: Western Digital 250GB HDD.

Sistemimde yetersiz gelen bir parça var mıdır? Ayrıca ekran kartı yükseltmesi yapsam ne önerebilirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimde oyun oynarken genelde Alt Tab atınca Discord'ya da Chrome gibi uygulamaları kullanmakta zorlanıyorum. Ya donuyor takılıyor ya da çok yavaş çalışıyor. Üstelik Discord ve Chrome açıkken aşırı bir drop sorunu yaşıyorum. Bunlar kapalıyken çok daha rahat oyun oynuyorum. Sizce sebebi neden kaynaklı olabilir? Ne gibi bir yükseltme yapabilirim?

İşlemci: Ryzen 3 3100.
Ekran kartı: MSI RX 570 Gaming X 4 GB.
Anakart: ASRock A320M-HDV r4.0
RAM: 1x8GB 3200MHz G.Skill
Depolama: Western Digital 250GB HDD.

Sistemimde yetersiz gelen bir parça var mıdır? Ayrıca ekran kartı yükseltmesi yapsam ne önerebilirsiniz?
Bütçe ne? Ben bu sisteme RTX 4090 ve i9 13900K güncellemesi önerebilirim. Bütçe sınırsız sanırım.

Ben bu sisteme RTX 4090 ve i9 13900K güncellemesi önerebilirim.
Boş boş yorum yapmanın lüzumu yok.

8 GB RAM yetersiz. Ekran kartı olarak RX 6600 alabilirsiniz fakat bazı oyunlarda darboğaz yaşatabilir.

Ayrıca bu devirde HDD kullanmak berbat bir durum. Sorunlarınız HDD'den kaynaklı. SSD'ye geçin. HDD diskler inanılmaz yavaş.

Bütçe ne? Ben bu sisteme RTX 4090 ve i9 13900K güncellemesi önerebilirim. Bütçe sınırsız sanırım.
Aklınca dalga mı geçiyorsun? Sence bu sistemi kullanan birinin bütçesi ne kadar olabilir? Ben bilmiyor muyum RTX 4090 almayı? Sistemime uygun performans iyileştirecek parçalardan bahsediyorum. İşlemci yükseltmesinden bahsetmedim. Sadece ekran kartı yükseltmesinden bahsettim. Aklı olan bir kişi işlemcimin darboğaz yapmayacağı en yüksek ekran kartını önerebilir bende ona veya bütçemin yetebileceği muadillerine bakarım. Boş konuşmaya lüzum yok.

Boş boş yorum yapmanın lüzumu yok.

8 GB RAM yetersiz. Ekran kartı olarak RX 6600 alabilirsiniz fakat bazı oyunlarda darboğaz yaşatabilir.

Ayrıca bu devirde HDD kullanmak berbat bir durum. Sorunlarınız HDD'den kaynaklı. SSD'ye geçin. HDD diskler inanılmaz yavaş.
Crucial 500GB P3 Serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD bu SSD işimi görür mü sizce? Ayrıca Rami de aynı ramden bir tane daha takabilirim. RX 6600 e bütçem yetmeyecektir öneriniz olan bir muadil bulunuyor mu? Nvidia olmasın mümkünse

Yeni konular

Geri
Yukarı