R3 3100 RX 580 CS:GO düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Yüksek grafiklere çekince FPS düşüyor mu?
en yüksek grafiklere çektim sonuç olarak fps 220lere çıktı ama arada 60lara inip çıktığını gördüm
Hocam bir de Radeon görüntü kesinleşmeyi kapatıp deneyin hocam. FPS o zaman kaç olacak?
pek birşey değişmedi
Az değil, CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun. RX580 yerine 750 Ti ile oynasanız aynı FPS değerini alırsınız. İşlemcinizi yükseltmedikçe FPS artmaz.
oyunu oynarken işlemci kullanımı %50nin üstüne çıkmıyor normalde benim bildiğim %90 olması gerekmezmi

Oyunu oynarken işlemci kullanımı %50'nin üstüne çıkmıyor normalde benim bildiğim %90 olması gerekmezmi.

Gerekmez. İşlemci gerektiği kadar kullanılır. Darboğaz olmadığı sürece işlemci kullanımı 90'a ulaşmaz.
Az değil, CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun. RX580 yerine 750 Ti ile oynasanız aynı FPS değerini alırsınız. İşlemcinizi yükseltmedikçe FPS artmaz.

Yanlış bilgi hocam. Bu dediğinize göre Ryzen 3 3100 işlemci GT 710 ekran kartı ile, Ryzen 3 3100 işlemci RTX 3060 ekran kartı ile aynı FPS alınıyor.

en yüksek grafiklere çektim sonuç olarak fps 220lere çıktı ama arada 60lara inip çıktığını gördüm
Daha yüksek FPS'lere çıkmak için daha iyi bir işlemciye ihtiyacınız var çünkü işlemciniz ekran kartınıza göre düşük.
Sıcaklık değerleriniz kaç ve HDD mi kullanıyorsunuz? Yüksek sıcaklık ve kötü bir HDD FPS droplarına sebep olabiliyor.

Gerekmez. İşlemci gerektiği kadar kullanılır. Darboğaz olmadığı sürece işlemci kullanımı 90'a ulaşmaz.

Yanlış bilgi hocam. Bu dediğinize göre Ryzen 3 3100 işlemci GT 710 ekran kartı ile, Ryzen 3 3100 işlemci RTX 3060 ekran kartı ile aynı FPS alınıyor.

Milleti forumun polisiymişsiniz gibi yanlış bilgi diye yaftalayacağınıza olayın özünü iyice kavrayın. Ben bütün ekran kartları aynı performansı verir mi yazmışım bir gidin bakın bakalım? R3 3100 işlemcisine 750 Ti bile taksanız RX580 takılı haliyle aynı performansı alırsınız dedim. Bunun neresi yanlış bilgi açıklar mısınız? İnternetten testlerine de bakabilirsiniz.

Milleti forumun polisiymişsiniz gibi yanlış bilgi diye yaftalayacağınıza olayın özünü iyice kavrayın. Ben bütün ekran kartları aynı performansı verir mi yazmışım bir gidin bakın bakalım? R3 3100 işlemcisine 750 Ti bile taksanız RX580 takılı haliyle aynı performansı alırsınız dedim. Bunun neresi yanlış bilgi açıklar mısınız? İnternetten testlerine de bakabilirsiniz.

Cezanızın bitmesini iple çeker gibi beklemişsiniz hocam öncelikle tebrik ediyorum. Sonrasında diyeceğim şey şu. Verdiğiniz bilgi yanlış. Ryzen 3 3100 işlemciye ekran kartı olarak GTX 750 Ti veya RX 580 takarsak performansın hiç değişmeyeceğini, iki ekran kartının da aynı performansı vereceğini söylemişsiniz. Dolaylı yoldan ekran kartının performansa hiçbir etkisinin olmadığını söylemiş oldunuz. Bu yüzden dediğiniz şeye örnek olarak yazdım o mesajı. Doğru olduğundan kendi kafamda %100 emin olduğum bir şeyi bile yazarken öncesinde araştırırım. "GTX 750 Ti ve RX 580 ekran kartının CS:GO'da aynı performansı verir" saçmalığını bile, yanlış bilgi olduğunu yazmadan önce araştırdım ve öyle yazdım. Ayrıca yanlış bilgiden ceza aldınız ve mesajınızın üstü çizildi. Hala neden haklı olduğunuzu savunuyorsunuz? Dediğiniz gibi internetten testlerine baktım. Ama sanırım siz bakmamışsınız. Aşağıdan bakabilirsiniz hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha yüksek FPS'lere çıkmak için daha iyi bir işlemciye ihtiyacınız var çünkü işlemciniz ekran kartınıza göre düşük.
Sıcaklık değerleriniz kaç ve HDD mi kullanıyorsunuz? Yüksek sıcaklık ve kötü bir HDD FPS droplarına sebep olabiliyor.
hdd kullanmıyorum ssd kullanıyorum şuanlık 17gb boş yeri kalmış durumda bana uygun fiyatlı rx 580e yetecek bir işlemci önerirmisiniz veya fpsimi yükseltecek önerilerde bulunurmusunuz en düşük ayarlarda fps benchmarka girdiğimde 200fps almak sinirimi bozuyor ve bilgisyarı sıfırlasam durum çözülürmü 2 ay önce en düşük ayarlarda 360 fps alıyordum

Merhaba CS:GO'da düşük FPS sorunum için geldim. Sistemim:
  • Ryzen 3 3100
  • RX 580 8 GB
  • 8 GB Single RAM
  • Gigabyte B450M S2H anakart
  • 650 Watt PSU
  • BIOS sürümü olarak F50
Yaklaşık ortalama 160 FPS gözüküyor bana açıkçası az geldi sorunu bulmakta zorlanıyorum.

Eki Görüntüle 1158451
tüm grafik ayarları en düşükte
Normal. i7 3770 RX 570 12 GB RAM ortalama 100-140 FPS veriyor.

Geri
Yukarı