R3 3100 RX570 sistem toplama

Bütçe
3700
Satıcı yanlış yazdığı için 2133 gözüküyor normalde 3200.

Satıcı yanlış yazmıyor oraya taban hızları yazılıyor. Ayrıca 3600 MHz desteği var.

PSU ayrı alınacaksa biraz daha ekleyip bundan alın. Ya da kasayı Zalman T7 yapıp bundan alın.

Biraz daha para biriktirip 1650 Super takmasını tavsiye ederim.
WD daha iyi bir marka Kingston SSD aldım daha önce sağlık sorunları vardı WD'yi tek geçerim.

Bu sağlık sorunlarını neye göre anlıyorsunuz? 2-3 kişi sorun yaşadı diye kronik sorunlu mu oluyor? Buradan kaynak vermenizi istesem 30 dakikada sorun yaşayan 5-6 kişiyi zor bulursunuz.

Satıcı yanlış yazmıyor oraya taban hızları yazılıyor. Ayrıca 3600 MHz desteği var.

PSU ayrı alınacaksa biraz daha ekleyip bundan alın. Ya da kasayı Zalman T7 yapıp bundan alın.

Biraz daha para biriktirip 1650 Super takmasını tavsiye ederim.

Bu sağlık sorunlarını neye göre anlıyorsunuz? 2-3 kişi sorun yaşadı diye kronik sorunlu mu oluyor? Buradan kaynak vermenizi istesem 30 dakikada sorun yaşayan 5-6 kişiyi zor bulursunuz.
Oyuna yarım saatte giren SSD normal olmaz herhalde belki bana öyle denk gelmiştir ama ben yine de WD öneririm şuan kullanıyorum memnunum diğerinden memnun değildim denediğim için söylüyorum. Eğer yanlış bilmiyorsam anakart sadece O.C ile 3600 destekliyor onun için 3200 yazdım.

@Typhon18 Oyuna yarım saatte giren harddisk de olamaz. Benim 7 senelik SSD bile çat diye açıyor. Arızalı üründür o.
Yarım saat lafın gelişi PUBG kurmuştum içine oyun başlıyordu uçak haritanın yarısına geliyordu benim ekran öyle geliyordu. Bana öyle denk gelmiş olabilir belki ben yine de kullanıp memnun olduğumu tavsiye ettim çünkü alıp da sorun yaşadığım SSD yi tavsiye etsem içim rahat etmezdi.

Bir tanıdığım bilgisayar toplayacak. Sistem nasıl olmuş?

Toplamı 3.700, 81 etti. Sizce daha ucuza toplanabilir mi? Toplanırsa atabilir misiniz?

Güç kaynağı iyi değil.

Geri
Yukarı