R3 3100 + RX580 PUBG FPS düşüşü

Alparslanemre

Decapat
Merhaba arkadaşlar, sistemim şu şekilde;
Ryzen 3 3100.
RX 580 8 GB.
2x8 GB 3000 MHz RAM.

PUBG'de en düşük ayarlarda V-Sync açık oynuyorum monitörüm 75Hz ve oyunda ara sıra dehşet droplar oluyor yaklaşık 10 saniye hiç hareket edemiyorum fakat bu sorun son güncelleme ile çoğu kişide oluyormuş yayıncılar dahil. Benim sorunum oyun bana düşük performansta çalışıyor gibi geliyor. İnternetteki performans testlerinin daha altında FPS alıyorum ve anlamadığım bir şekilde arada oyuna bir şeyler oluyor (yaklaşık 2-3 maçta bir) küçük küçükte olsa FPS droplar başlıyor ve uzun bir süre devam ediyor FPS 75'den 60'a 70'e falan oynuyor. Bunun nedeni ne olabilir? Ekran kartımı undervolt yapmıştım bununla alakası olabilir mi? Sıcaklıklar normal ekran kartı 60 derece işlemci ise maksimum 75 oluyor durum böyle. Yardımınızı bekliyorum.

Merhaba arkadaşlar, sistemim şu şekilde;
Ryzen 3 3100.
RX 580 8 GB.
2x8 GB 3000 MHz RAM.

PUBG'de en düşük ayarlarda V-Sync açık oynuyorum monitörüm 75Hz ve oyunda ara sıra dehşet droplar oluyor yaklaşık 10 saniye hiç hareket edemiyorum fakat bu sorun son güncelleme ile çoğu kişide oluyormuş yayıncılar dahil. Benim sorunum oyun bana düşük performansta çalışıyor gibi geliyor. İnternetteki performans testlerinin daha altında FPS alıyorum ve anlamadığım bir şekilde arada oyuna bir şeyler oluyor (yaklaşık 2-3 maçta bir) küçük küçükte olsa FPS droplar başlıyor ve uzun bir süre devam ediyor FPS 75'den 60'a 70'e falan oynuyor. Bunun nedeni ne olabilir? Ekran kartımı undervolt yapmıştım bununla alakası olabilir mi? Sıcaklıklar normal ekran kartı 60 derece işlemci ise maksimum 75 oluyor durum böyle. Yardımınızı bekliyorum.
Darboğaz olabilir.

Artı -1 Eksi
Bu işlemciyle darboğaz yaşamam çok zor değil mi ? Üstüne zaten 1080p oynuyorum düşük çözünürlük olsa neyse.
Oyunu HDD ile mi oynuyorsunuz? 3100 Tek çekirdek olarak kötü bir işlemci değil. Beslemesi lazım.
Bence RX580 için Ryzen 5 3600 3600x lazım
i7-3770 bile bile RX 580'i besleyebiliyorken R3 3100 çok rahat beslemesi lazım.

MSI afternurner ile incelediğim zaman arada GPU kullanımı 0'a falan düşüyor fakat bu bir hata diye biliyorum ki bunla eş zamanlı değil droplar.

V-sync kapalı oyun çok fena yırtılıyor denemedim CBP açık.
Ani drop olurken ki kullanım değerleri hakkında bir bilginiz var mı? Örneğin aniden ekran kartı kullanımı düşmesi gibi. Sürücü sorunu bile olabilir aslında.

Ani drop olurken ki kullanım değerleri hakkında bir bilginiz var mı? Örneğin aniden ekran kartı kullanımı düşmesi gibi. Sürücü sorunu bile olabilir aslında.
Ne yazık ki bilgim yok fakat yarın değerlere bakabilirim. Sizce undervolt ile ilgisi olabilir mi ? Yeni gelen haritayı oynuyorum acaba haritada mı sorun var tam bilmiyorum yarın uzunca bir test yapsam iyi olur sanırım.

Geri
Yukarı