R3 3100 + RX580 PUBG FPS düşüşü

Alparslanemre

Decapat
Merhaba arkadaşlar, sistemim şu şekilde;
Ryzen 3 3100.
RX 580 8 GB.
2x8 GB 3000 MHz RAM.

PUBG'de en düşük ayarlarda V-Sync açık oynuyorum monitörüm 75Hz ve oyunda ara sıra dehşet droplar oluyor yaklaşık 10 saniye hiç hareket edemiyorum fakat bu sorun son güncelleme ile çoğu kişide oluyormuş yayıncılar dahil. Benim sorunum oyun bana düşük performansta çalışıyor gibi geliyor. İnternetteki performans testlerinin daha altında FPS alıyorum ve anlamadığım bir şekilde arada oyuna bir şeyler oluyor (yaklaşık 2-3 maçta bir) küçük küçükte olsa FPS droplar başlıyor ve uzun bir süre devam ediyor FPS 75'den 60'a 70'e falan oynuyor. Bunun nedeni ne olabilir? Ekran kartımı undervolt yapmıştım bununla alakası olabilir mi? Sıcaklıklar normal ekran kartı 60 derece işlemci ise maksimum 75 oluyor durum böyle. Yardımınızı bekliyorum.

Ne yazık ki bilgim yok fakat yarın değerlere bakabilirim. Sizce undervolt ile ilgisi olabilir mi ? Yeni gelen haritayı oynuyorum acaba haritada mı sorun var tam bilmiyorum yarın uzunca bir test yapsam iyi olur sanırım.
Harita kaynaklıda olabilir. UV derken İşlemciye mi UV yaptınız?

Anladım ekran kartını son sürüme güncellemiştim nasıl anlayacağım sürücü kaynaklı olduğunu veya ne yapmam gerekiyor hangi sürücü en iyisidir ?
Hangi sürücünün en iyi olduğunu anlayamam. Sürücü güncellemesinden önce her şey normal miydi peki? Eğer normalse DDU ile mevut sürücüyü kaldırıp ondan önceki sürücüye geri dönebilirsiniz.

Hangi sürücünün en iyi olduğunu anlayamam. Sürücü güncellemesinden önce her şey normal miydi peki? Eğer normalse DDU ile mevut sürücüyü kaldırıp ondan önceki sürücüye geri dönebilirsiniz.

Ne yazık ki oyunu sadece güncel sürücümle denedim. Sürücüyü eski versiyona temiz kurulum yaparak getireceğim. Son durumu yarın paylaşırım. Teşekkür ederim ayrıca.

Ne yazık ki oyunu sadece güncel sürücümle denedim. Sürücüyü eski versiyona temiz kurulum yaparak getireceğim. Son durumu yarın paylaşırım. Teşekkür ederim ayrıca.
Rica ederim. Yarın birde farklı bir harita deneyin. Eğer çözülürse sorununuz cevabımı çözüm olarak işaretlersiniz.

Zamanında (2 seneye yakın oldu) RX 570 ile PUBG oynarken yaşadığım bir sorundan bahsedeyim. Muhtemelen sıcaklıklara bakmışsındır ama, olsun.
Sistemde Afterburner yüklü. Oyunu oynuyorum, bir anda FPS 15'e düşüyor. Ne oldu diye bakmak için Afterburner'ı açıyorum. Görüyorum ki ekran kartı 85 dereceye dayanmış, fanlar da çok yavaş dönüyor. Yani sonuçta kart frekans düşürüyor, bu da FPS'imi 15'e sınırlıyordu. Sorunun sıcaklık ile alakalı olmadığından eminsen sıkıntı yok. Umarım halledebilirsin.

Zamanında (2 seneye yakın oldu) RX 570 ile PUBG oynarken yaşadığım bir sorundan bahsedeyim. Muhtemelen sıcaklıklara bakmışsındır ama, olsun.
Sistemde Afterburner yüklü. Oyunu oynuyorum, bir anda FPS 15'e düşüyor. Ne oldu diye bakmak için Afterburner'ı açıyorum. Görüyorum ki ekran kartı 85 dereceye dayanmış, fanlar da çok yavaş dönüyor. Yani sonuçta kart frekans düşürüyor, bu da FPS'imi 15'e sınırlıyordu. Sorunun sıcaklık ile alakalı olmadığından eminsen sıkıntı yok. Umarım halledebilirsin.
Sıcaklıklar undervolt öncesi fazlaydı fakat şimdi gayet iyi. Diğer haritaları yarın test edeceğim ama sorun yeni harita kaynaklı çıkarsa çokta şaşırmam PUBG'ye ne gelse bozuk olarak geldiği için.

Geri
Yukarı